3 Haziran 2023 Cumartesi
Ana SayfaManşetYabancılar, Bodrum'u düğün destinasyonu olarak ta tercih etmeye başladı..

Yabancılar, Bodrum’u düğün destinasyonu olarak ta tercih etmeye başladı..

Dünyanın önde gelen turizm merkezlerinden biri haline gelen Bodrum’un yabancı misafirler tarafından bir düğün destinasyonu olarak ta tercih edilmeye başladığını belirten Kempinski Hotel Barbaros Bay Bodrum Genel Müdürü Mehmet Ferman Doğan; “Farklı ülkelerden düğünler ağırladık ancak özellikle Hint düğünlerinde büyük bir artış yaşadık. Düğünlerimiz Eylül-Ekim aylarında da devam edecek” dedi.

TÜİK tarafından açıklanan verilere göre Türkiye’nin turizm gelirinin, 2022 yılının ikinci çeyreğinde, 2021’e göre yüzde 190 artarak 8.71 milyar dolar olduğunu ve turizm gelirinin yüzde 83.8’inin yabancı turistlerden elde edildiğini söyleyen Doğan, açıklamalarında şunları söyledi:

“Kültür ve Turizm Bakanlığından alınan verilere göre; 2022 yılının ilk yarısında Türkiye’ye gelen yabancı ziyaretçilerin sayısı, yüzde 185,2 artarak 5,7 milyondan 16,3 milyona çıktı. Kempinski Hotel Barbaros Bay Bodrum olarak hem gelirlerimizde hem de doluluk oranımızda 2019 yılını geçtik ve hedeflerimizi yakaladık. Bu sezon ülkemiz, Bodrum ve otelimiz açısından turist sayısındaki artışı ve ülkeler bazında çeşitliliği görmekten mutluyuz.

2022 yılı ocak-haziran döneminde, Türkiye’ye en çok turist 2 milyon kişi ile Almanya’dan geldi. Rusya pazarı da 1,45 milyonla ikinci sırada yer aldı. Bizim de ağırladığımız turist misafir sayısı ülkeler bazında büyük çeşitlilik gösterdi, otelimizde en çok Rus misafir ağırladık. Ayrıca Avrupa Kraliyet Aileleri mensupları ve cemiyet hayatının önde gelen isimleri de otelimizde konakladılar. Bu sezon en dikkat çeken artışlardan biri de Bodrum’un yabancı misafirler tarafından bir düğün destinasyonu olarak tercih edilmesi oldu. Farklı ülkelerden düğünler ağırladık ancak özellikle Hint düğünlerinde büyük bir artış yaşadık. Düğünlerimiz Eylül-Ekim aylarında da devam edecek.”

PROJE BİLGİ FORMU

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin

Son Haberler

YAZARLAR

Avatar photo
348 YAZI