23 Nisan 2024 Salı
Ana SayfaVideolarBasın ToplantılarıVilla tadında şehir hayatı; Çamlıyaka Konakları..

Villa tadında şehir hayatı; Çamlıyaka Konakları..

Ege Yapı'nın Çekmeköy'de hayata geçireceği yeni projesi ÇamlıYaka Konakları; 27 eylül 2018 tarihinde Ege Yapı Yönetim Kurulu Başkanı H. İnanç Kabadayı ve projenin mimarı Sabri Paşayiğit ev sahipliğinde gerçekleştirilen basın toplantısıyla lansman satışlarına sunuldu.

Ege Yapı’nın Çekmeköy’de hayata geçireceği yeni projesi ÇamlıYaka Konakları; 27 eylül 2018 tarihinde Ege Yapı Yönetim Kurulu Başkanı H. İnanç Kabadayı ve projenin mimarı Sabri Paşayiğit ev sahipliğinde gerçekleştirilen basın toplantısıyla lansman satışlarına sunuldu.

Ege Yapı tarafından Çekmeköy’de, 110 milyon TL yatırımla yaklaşık 19 bin metrekare alan üzerinde hayata geçirilen Çamlıyaka Konakları tanıtıldı. Proje, çam ormanlarının yanı başında, yüzde 75’i yeşil alan olarak tasarlandı ve sınırlı sayıda konuttan oluşuyor.

Toplantıda konuşan Ege Yapı Yönetim Kurulu Başkanı H. İnanç Kabadayı, Ege Yapı’nın hem yeni projelerine hem de gelecek hedeflerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Ege Yapı olarak iki yıl önce açıkladıkları 2,5 milyar TL’lik yatırım zincirinin dördüncü halkası olarak toplam 110 milyon TL yatırımla Çamlıyaka Konakları’nı kamuoyuna duyurmanın gururunu yaşadıklarını anlatan Kabadayı, “Projelerimizi geliştirirken sadece daire planı, otopark, peyzaj gibi fonksiyonları tasarlamıyor, bulunduğu semte katma değer sağlamayı ve ailelerimizin hayatına katacağı yaşam kalitesini arttırmayı hedefliyoruz. Hali hazırda devam eden ve planlaması süren projelerimiz özgün ve fonksiyonel mimarisi, sosyal ve kültürel olanakları, akıllı mühendislik çözümleri ile sektörde fark oluşturuyor. Bizler de müşterilerimizden gördüğümüz ilgi ve güçlü finansal yapımız ile yeni yatırımlarımıza kararlılıkla devam ediyoruz. Önümüzdeki dönemde başta İstanbul olmak üzere diğer şehirlerimizde de yüksek katma değerli yatırımlarımıza devam edeceğiz.” dedi.

Kabadayı, Çamlıyaka Konakları’nın çam ormanlarının hemen yanı başında, şehirden uzaklaşmadan doğayla iç içe, lüks bir yaşam sunacağını kaydederek, “Özgün bir mimariye sahip, az katlı, yüzde 75 yeşil alanıyla çam ormanlarının yanında, müstakil bahçeli ve teraslı evlerden oluşan, içerisinde üst segment markaların yer alacağı ticari alanlar ve sosyal alanları ile bu bölgede fark oluşturmayı hedefliyoruz, Çamlıyaka Konakları’nın lüks site hayatını villa konforundaki evlerde yaşamak isteyenler için en doğru adres olacağına inanıyoruz.” diye konuştu.

Projede daireler ve sosyal alanlar

Projenin sadece 4’er katli bloklarda 46 konut ve cadde mağazalarından oluştuğunu dile getiren Kabadayı, şu bilgileri verdi:

“169 metrekare ila 321 metrekare arasındaki 3+1, 4+1 veya 5+1 tipi dairelerde, her birinin müstakil bahçe kullanımı ya da geniş terasları bulunacak. Çamlıyaka Konakları’nda, günlük ihtiyaçların karşılanabileceği alışveriş caddesinden restoran ve kafelerine, spor merkezinden açık havuzlara, yürüyüş parkurlarından bisiklet yollarına kadar sosyal donatılar bulunuyor.

Çocuğunun açık havada yeşillikler arasında arkadaşlarıyla oynamasını isteyen aileler için açık hava oyun parkları projemizde yerini aldı. Ayrıca Çamlıyaka Konakları, çocukların sosyal hayatının yanında onların eğitim hayatını da düşünüyor. Anaokulundan üniversiteye kadar, birbirinden başarılı eğitim kurumları projemizin yanı başında bulunuyor.”

Projenin konumu

Kabadayı, sözlerini şöyle tamamladı:

“Çamlıyaka Konakları, Kavacık ve Ümraniye Plazalar bölgesine yakın olması ve kolay ulaşımının yanı sıra, Kuzey Marmara Otobanına olan direkt ulaşımı sayesinde 15 Temmuz Şehitler Köprüsü, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü üzerinden İstanbul’un iş merkezleri Levent ve Maslak’a da rahat bir erişim imkânı sunuyor. Çamlıyaka Konakları ayrıca Şile Otobanına 4 dk, inşa edilen Bostancı — Dudullu ve Üsküdar — Sultanbeyli metro hatlarına yaklaşık 7 dk, Buyaka AVM, Meydan AVM veya IKEA gibi alışveriş alanlarına yaklaşık 12 dk, inşa edilen Ataşehir Finans Merkezi’ne 20 dk ve Sabiha Gökçen Havalimanı’na ise 30 dk mesafeye sahip. Yaklaşık iki yıl sonra teslim edeceğimiz Çamlıyaka Konakları’nda lansmana özel olarak metrekare fiyatlarını 14 bin TL olarak belirledik. Bu çerçevede yine lansmana özel bir finansman kampanyası ile böylesi özlem duyulan yaşamın bir parçası olmak isteyenleri, Çamlıyaka Konakları’nın satış ofisini ziyaret ederek projeyi ve yükseleceği ambiyansı görmelerini arzu ediyoruz.”

Çamlıyaka Konakları projesinin mimarı Sabri Paşayiğit ise Çamlıyaka Konakları projesinde çevreyle uyumlu, doğadan rol çalmayan, aksine onu öne çıkaran bir proje tasarlamak istediklerini söyledi.

Toplam 11 adet konut bloğunda geleneksel ve modernin birleştiği bir anlayışla hareket ettiklerini belirten Paşayiğit, “Teras ve geniş cam kullanımına önem verdik. Kullanıcıların evin içinde bile dışarıyı hissedebilecekleri bir ortam oluşturmak istedik. Bloklar yatay yapılaşmaya uygun olarak 3’er ve 4’er katlı olarak tasarlandı. Konut kullanımının yanı sıra, günlük ihtiyaçların karşılanabileceği sosyal donatı alanlarını da düşündük. Alanda yerleşen ticari ve ofis kullanımları sayesinde, projenin kompakt ve kendi kendine yeten bir proje olmasını hedefledik. Kırıklı formlar kullandığımız konut birimleri ile daha organik formları tercih ettiğimiz ticaret ve ofis bloklarını doğadan ilham alan bir mimariyle tasarladık. Cephelerinde doğal taş kaplamalar ve ahşap güneş kırıcılar kullandığımız projede, peyzajda da su ve su bitkilerinin iç içe geçtiği, dinlenme ve oturma mekânlarını içine alan daha organik bir tasarım düşündük” değerlendirmesini yaptı.

Lansman fırsatları

Yüksek yoğunluktaki ormanların getirdiği huzur ile şehirden uzaklaşmadan doğaya yakınlaşmayı vadeden Çamlıyaka Konakları, peşin ödeme seçenekleri ile birlikte 24 aya kadar yüzde 0 faiz, 120 aya varan kredi imkânıyla bu hayatı doya doya yaşamak isteyenleri ve yatırımcıları lansman imkanlarından faydalanılmaya davet ediliyor.

PROJE BİLGİ FORMU

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin

Son Haberler

YAZARLAR

Avatar photo
363 YAZI