10 Temmuz 2024 Çarşamba
Ana SayfaManşetTürk müteahhitler yurtdışında bugüne kadar 12 bin 170 proje tamamladı..

Türk müteahhitler yurtdışında bugüne kadar 12 bin 170 proje tamamladı..

25. yılını kutlayan Gayrimenkul Yatırımcıları Derneği (GYODER) tarafından “Türkiye’de Gayrimenkulün Çarpan Etkisi” ana temasıyla gerçekleştirilen 1. Ankara Gayrimenkul Zirvesi’nde konuşan Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB) Başkanı Erdal Eren, Türk müteahhitlerin bugüne kadar yurtdışında 509 milyar Dolar hacminde iş aldıklarını ve bugüne kadar 12 bin 170 projenin tamamlandığını söyledi.

TMB Başkanı Erdal Eren zirvede yaptığı konuşmasında sektördeki en önemli sorunlardan birinin disiplinsizlik olduğuna vurgu yaparak şunları söyledi:

“Hep birlikte çabalayarak sektörümüzü disipline etmek, insanımıza mezar yerine konut yapma amacını güden meslektaşımızın yer aldığı çok değerli STK’larımızdan biri GYODER. Sokaktan geçen hafriyat kamyonlarının sarsıntılarından çöken binaları yapanlar bizimle aynı kartviziti taşıyorlar. O nedenle hep birlikte bu konuyu disipline edecek ve yasalaştıracak büyüklerimizin de bizi dinleyebilecekleri platformların artmasını bekliyoruz.

Yurtdışında 136 ülkede yaptığımız iş hacmi 509 milyar dolar. 12 bin 170 proje tamamlamışız. Bu bizim için büyük bir gurur tablosu.”

Gayrimenkul sektörü Ankara’da buluştu..

PROJE BİLGİ FORMU

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin

Son Haberler

YAZARLAR

Avatar photo
363 YAZI