TOKİ Çankırı kura sonuçları

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Çankırı merkezde “Kentsel Dönüşüm ve Gelişim” kapsamında inşa edilen 249 konutluk projenin kura sonuçları açıklandı.

0

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Çankırı merkezde “Kentsel Dönüşüm ve Gelişim” kapsamında inşa edilen 249 konutluk projenin kura sonuçları açıklandı.

Projenin hak sahiplerinin belirlenmesi için Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi’nde noter huzurunda kura çekimi yapıldı.

TOKİ ile Çankırı Belediyesi arasında imzalanan protokol kapsamında gerçekleştirilen “Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi”nde yerinde dönüşüm esas alınarak ve hak sahipleriyle uzlaşılarak alandaki yıkımlar gerçekleştirilmiş ve konutların inşaatı başlatılmıştı. Şubat ayında çekilen kura ile “Kentsel Dönüşüm” kapsamında 163 hak sahibinin konutları belirlenmişti. Projeden kalan 249 konut ise kura ile satışa sunuldu.

Projedeki toplam 249 konut için 1’i şehit ailesi, 29’u engelli ve 46’sı emekli olmak üzere 320 kişi başvuru yaptı.

Taksitler 576 liradan başlıyor

233 adet 2+1 planındaki konut 576 TL’den, 16 adet 3+1 planındaki konut ise 809 TL’den başlayan taksitlerle %10, %15, %25 peşinat, 120, 156, 180 ay vade seçenekleri ile satışa sunuldu.

Çankırı “Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi”nde geleneksel mimarinin kendine özgü güzelliği, modern malzeme ve tekniklerle günümüze taşındı.  Cephelerde zemin kat seviyesinde taş kaplamalar, ahşap görünümlü kaplamalar, kat silmeleri, cephe ve çatılarda geleneksel Türk evini yansıtan çıkmalar tercih edildi.

Yerleşim alanı, nitelikli sosyal çevre imkânı sunan, kente değer katacak yeni bir yaşam merkezine dönüşüyor.
****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin