The Holl’da 8. katta lounge keyfi

Metal Yapı Konut ve Bekart İnşaat ortaklığıyla Pendik'te home ofis konseptiyle hayata geçirilen The Holl projesi, 8. katta lounge keyfi gibi çok sayıda sosyal imkanıyla dikkat çekiyor. 

0

Metal Yapı Konut ve Bekart İnşaat ortaklığıyla Pendik’te home ofis konseptiyle hayata geçirilen The Holl projesi, 8. katta lounge keyfi gibi çok sayıda sosyal imkanıyla dikkat çekiyor.

 

The Holl Life&Business projesinin Genel Koordinatörü Yusuf Bektaş emlakdream.com’a yaptığı özel açıklamada, projenin 90 bağımsız bölümden oluştuğunu söyledi.

Projenin daire tipleri

Projede 1+0’ların 74 metrekare, 1+1’lerin ise 96 metrekareden oluştuğunu anlatan Bektaş, 14 katlı binada tüm konutların dekorasyonlu olduğunu belirtti.

Bektaş, projede 14 katlı 7 sahanlık olduğunu aktararak, “Her daire içinde 7 basamak aşağı ya da yukarı çıkıyorsunuz. Çok talep görüyor. Projelere farklılık katmak gerekiyor. Firma olarak da farklılık ve kendi içinde çözüm arayışındayız. 1+1 kendi içinde kot farkına getirmiş olduk. Burayı ofis olarak kullanmak isteyenlerin farklı işler yapabileceği, kendi içinde ayrılabilen bir farklı proje oldu.” dedi.

“25 milyon liralık yatırım bedeli var”

Arazinin kendilerine ait olduğunu dile getiren Bektaş, “3 bin metrekare arazi. 2 binini inşaat olerak kullanıyoruz. 25 milyon liralık yatırım maliyeti var. 4 bin 500 metrekare civarında ticari alanlarımız da var. E5 cepheli, Kozyatağı hatta Kadıköy’den başlayarak yan yola girmeden girilebilecek tek proje bu. Divan Otel’in hemen karşısında kalıyor. Ticari alanlarımız kıymetli olacak. Düz ayak bin 400 metrekare düz ayak, altında bin 700 metrekareye yakın eksi bir kat olacak.” diye konuştu.

“Açık havada stres atacaklar”

Bektaş, yaşayan bir bina yapmak istediklerini vurgulayarak, şöyle devam etti:

“İş dünyasının merkezi olabilecek bir proje olsun istedik. 4 binada ortak kullanıma açık toplantı salonları var. 8. katta lunch alanı yaptık açık alanda. Teras katında sosyal alan olacak. 3 katı kapsayacak bir alan çıkarttık. Tavan yüksekliği 6,5 metre civarında. İnsanların daireden kaçıp nefes alabilecekleri bir alan oldu. Terasta kafe restoran gibi bir yer olacak. Yeme içmeyle alakalı düşüncelerimiz var. Önce binanın sona dışarıdan gelmek isteyenler için. İkinci kattan itibaren deniz manzarası başlıyor. Mimar, avukat gibi kişiler evin bir bölümünü ofis, bir bölümü konut olarak kullanılabilecek.”

Projenin konumu

Projenin konumuna değinen Bektaş, 2 dakika uzaklıkta planlanan metro güzergahı olduğunu ayrıca Tavşantepe durağı araçla 2 dakika uzaklıkta olduklarını söyledi.

Yusuf Bektaş, eski tren hattının da bölgeden geçtiğini anımsatarak, “3 dakika yürüme mesafesinde. Toplu ulaşıma çok yakınız. Hemen önümüzden geçiyor. Sabiha Gökçen araçla 10 dakika mesafede. Kartal, Maltepe farklı lokasyonlardaki bina yığını bizim korkuttu. Sonra burası aklımıza geldi. Burada o yoğunluk yok ancak 5-10 sene içinde o yoğunluk muhtemelen burada görülecek. Müşteriler ‘bölgeye göre biraz fazla değil mi?’ diyor ancak biz tersini düşünüyoruz. Tersaneler bölgesi de araçla 5 dakika mesafede. Onlara hizmet eden firmalar var. Onların da buraya çekip, bu alanın farklı bir cazibe merkezi haline getirmeyi hedefliyoruz.” şeklinde konuştu.

Projede fiyat ve ödeme seçenekleri

Projenin teslimde yüzde 35 civarı prim yapacağını aktaran Bektaş, “Önümüzdeki 15 yıl günde temeli atıp, yılbaşında kabasını bitirmeyi planlıyoruz. 36-48 aya kadar kendi içimizde vadelendirme imkanı sunuyoruz. Asıl sözü alıcı söylüyor. Onların da söyleyeceği şey varsa onların imkanlarına göre de ödeme seçeneği oluşturuyoruz. 1+0’lar 375 bin, 1+1’lar 450 bin liradan başlayan lansman öncesi fiyatlarla satılıyor. Yere kadar cam olacak. Mutfak hazır. Beyaz eşya olacak projede. İnşaat 10 gün içinde temelini atacağız. Temmuz 2019’da teslim yapacağız.” ifadelerini kullandı.

Bektaş, farklı yerlerde yeni projeler de yapacaklarını kaydederek, “Çalışmalarımız devam ediyor. Sektöre en büyük kötülüğü sektör oyuncuları yaptı. Arz fazlası var. Çok proje var. Bitme noktasına gelmiş projeler müşteriye vadedilenden farklı çıktı. Hayal kırıklığı oluşturdular. Bu da sektörü sıkıntıya soktu. İşini doğru yapan firmalar ayakta kalacak. İstanbul’da potansiyel var ancak 15-20 yıllık potansiyel varken 5-10 yıla sıkıştırırsak bu sıkıntılar yaşanması normal. Yap sat değil yap yaşat biraz bunu düşünmemiz gerekiyor.” değerlendirmesini yaptı.
****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin