Teknik Yapı ve Halk GYO; Evora İzmir’de güçlerini birleştirdi

Halk GYO ve Teknik Yapı, güç birliği yaparak Evora İzmir projesini Emlak Konut GYO'nun arsası üzerinde hayata geçirmeye hazırlanıyor.Projenin tanıtım toplantısı sonrasında basına açıklama yapan Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Umut Durbakayım ve Halk GYO Genel Müdürü Doç. Dr. Feyzullah Yetgin projenin detaylarını anlattı.Durbakayım Alsancak'ta hayata geçirilen Evora İzmir projesinin yaşam odaklı, turizmden kültür sanata kadar, ticaret ve sosyal hayatın iç içe olduğunu söyledi. 

0

Türk gayrimenkul sektörünün önde gelen iki firması güçlerini İzmir’deki ortak proje için birleştirdi. Emlak Konut’un arazisi üzerinde yükselecek  Evora İzmir projesi ,ön talep almaya başlıyor.

Söz konusu proje için Emlak Konut GYO İhale ve Pazarlamadan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Sinan Ayoğlu, Halk GYO Genel Müdürü Doç. Dr. Feyzullah Yetgin, Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım ve Başkan Yardımcısı Umut Durbakayım’ın katılımıyla lansman düzenlendi.

“Ticaret ve sosyal hayat iç içe”

Umut Durbakayım, konuşmasında  Alsancak’ta hayata geçirilen Evora İzmir projesinin yaşam odaklı, turizmden kültür sanata kadar, ticaret ve sosyal hayatın iç içe olduğunu söyledi.

Durbakayım, projenin Alsancak’ta hayata geçirilen yaşam odaklı, turizmden kültür sanata kadar, ticaret ve sosyal hayatın iç içe olduğunu belirtti.

Projenin konumuna değinen Durbakayım, “Denize 600 metre mesafede Alsacak Limanı’nın hemen arkasında, Alsancak Garı ve tramvay hattını yanı başında yaklaşık 35 bin 600 metrekare alanda 225 bin metrekare inşaat alanına sahip bir proje. Proje bin 49 rezidans daire ve 8 bloktan oluşuyor. Ayırca 121 odalı bir otel için uluslararası bir markayla sözleşme yapılacak. 500 kişilik çok amaçlı konferans salonu 500 kişilik performans sanatları tiyatro salonu, bin kişilik cami, 700 metrekare büyüklüğünde sergi salonu, bin 650 araçlık kapalı otoparkıyla karma bir proje.” diye konuştu.

“Daire fiyatları 425 bin liradan başlıyor”

Durbakayım, projede ayıca 6 bin 150 metrekare büyüklüğünde ticari üniteler ve mağazalar da olacağını anlatarak, “18 bin 800 metrekare  büyüklüğünde yeşil alan ve parklar olacak. 1+1’den 6+1’e kadar değişen kat planlarında daireler bulunuyor. Peşin alımlarda liste fiyatından yüzde 25 indirim yapılacak. Bu kapsamda daireler 425 bin liradan, metrekare başlangıç fiyatları 8 bin 150 liradan başlayacak.” şeklinde konuştu.

İlk etaptaki konutların 36 ay içinde teslim edileceğini dile getiren Durbakayım, şöyle devam etti:

“İlk etap kısmı otel, kültür merkezinin yanında, giriş çıkışları bağımız olan 1+1 ve 2+1’lerden oluşan 2 bloktan oluşuyor. Yatırım anlamında İzmir’in pırlanta gibi bir bölgesinde yer alıyor. Projenin yüzde 80’i deniz manzaralı. Ciddi prim yapacağını düşünüyoruz.  Planlamada projenin ortalamasının 13 binlere çıkacağını düşünüyoruz.  Sınırsız sayıda ödeme planı var. 0 faizden, 0,98 faiz oranına, kısa dönemden 120 aya kadar, farklı peşinatlarla firma bünyesinde taksitlendirmeler yapıyoruz.”

“Kampanya nedeniyle lansmanı öne çektik”

Projenin ortaklarından Halk GYO Genel Müdürü Doç Dr. Feyzullah Yetgin de proje hakkında görüşlerini iletti.

Projenin önemine değinen Yetgin, “Kampanya nedeniyle lansmanı öne çektik. Cuma itibariyle ön satışlara başlıyoruz. İşbirliği yapmak itiyoruz şu ortamda. El birliğiyle ülkenin bu süreci atlatmasını umuyoruz. Halk GYO olarak ülkemizi ileri taşıyacak işlere imza atarken, birlikten kuvvet doğar anlayışıyla kurduğumuz ortaklıklarla daha güçlü bir Türkiye idealine hizmet etmeye çalışıyoruz. İmzamızı attığımız her işte olduğu gibi, sadece bir gayrimenkul projesi olmanın çok ötesinde her yönüyle canlı bir kent unsuru olarak hayata geçen Evora İzmir projemizin de bu ideal ile hayata geçtiğini belirtmek isterim. Konut, ticaret, park ve kültür ve turizm alanları gibi farklı fonksiyonları bir arada barındıracak olan karma projemizle projemizle güzel İzmirimize değer katacağımıza inanıyoruz.” ifadelerini kullandı.

“Sektör son gelişmelerden çok etkilendi”

Yetgin, gayrimenkul sektörünün son dönemde yaşanan ekonomik gelişmelerden etkilendiğini vurgulayarak, şöyle devam etti:

“Talep açısından zaman zaman dalgalanmaların yaşandığı bir yıl geçirdik. Ancak gerek sektörümüzdeki bilgi birikimi gerekse sektör temsilcilerimizin fedakarlıkları ve Türkiye dinamiklerini ve gayrimenkul sektörünü iyi analiz etmelerini sağlayan deneyimleri sayesinde hızlı ve verimli aksiyonların alındığı bir süreçten geçtik. Biz gayrimenkul sektörü temsilcileri olarak, son dönemde yaşanan tüm gelişmelere rağmen üstlendiğimiz sorumluluklarımızı yerine getiriyoruz ve getirmeye devam edeceğiz. Daha çok çalışacak ve üreteceğiz.”
****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin