“Şimdi ev alan 3 ayda yüzde 10 kâr edecek”

Mesa İnşaat Genel Müdürü Mert Boysanoğlu, konut fiyatlarının artmaya başlayacağını ve şimdi ev alanların "2-3 ayda yüzde 10 kar edeceğini söyledi. 

0

Mesa İnşaat Genel Müdürü Mert Boysanoğlu, konut fiyatlarının artmaya başlayacağını ve şimdi ev alanların “2-3 ayda yüzde 10 kâr edeceğini söyledi.

MESA Cadde projesinin lansmanının ardından emlakdream.com’a özel açıklama yapan Boysanoğlu, 11 bin metrekare alan üzerinde inşa edilecek projenin 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 kat planlarında 253 konut ve ticari ünitelerden oluşacağını belirtti.

Dükkanların kiraya verileceğini anlatan Boysanoğlu, projenin Sahile 700 metre uzaklıkta, ulaşım akslarına da yakın mesafede olduğunu aktardı.

“Bir buçuk ayda yüzde 10’u satıldı”

Boysanoğlu, bir buçuk ayda projenin yüzde 10’un satıldığını dile getirerek, “Sonra durdurduk. Özellikle Ankara’dan çok talep alıyoruz. Dördüncü kattan itibaren deniz manzarası var. Ortalama 7 bin 500 liradan başlıyoruz. 2 yılda teslim edilecek. 2020 Temmuz’da teslim tarihi. Öne çekebiliriz. Yaklaşık yüzde 45 artış olacağını düşünüyoruz.” dedi.

Konut fiyatlarında artış beklediğini ifade eden Boysanoğlu, Enflasyon yüzde 12. Maliyet endeksi yüzde 22 civarı artış gösterdi. Bunları henüz projeye bunu yansıtmadık. Önümüzdeki dönemde piyasa genelinde konut fiyatları artacak. Bu da şu dönem için alıcılar için çok önemli. Bu dönemde alınması durumunda önümüzde 2-3 ay için bile yüzde 10 gibi bir artışı ceplerine koyacaklar.” diye konuştu.

“Yurt dışında 3 proje yapıyoruz”

Mert Boysanoğlu, yurt dışında 3 proje yaptıklarını kaydederek, “Biri satışta ikisi geliştirme aşamasında. Aktif olarak geliştirmeciliği Polonya Varşova’da yapıyoruz. Çok memnunuz oradan. Orada bankanın kontrolünde her şey. Bundan dolayı insanların kafasında soru işareti kalmıyor. Burada da devletten böyle bir garanti bekliyoruz. Bankalar devlet garantisiyle bu şeklide fonlama yaparsa çok daha uygun koşullarla alıcıların alım fırsatı olacak.” şeklinde konuştu.

“Yaklaşık 2 milyar lira ciro hedefliyoruz”

Geçen yıl 1,6 milyar lira ciro yaptıklarını anlatan Boysanoğlu, “Bu yıl 2 milyarı hedefliyoruz. Müteahhitlik payını artırmak istiyoruz. Bu tüm şirketlerimiz için geçerli. Maltepe’de Gökoda projemiz var. 5 bin lira civarında metrekare fiyatlarıyla satılıyor. Bu iki projemiz devam ediyor. Nisan’da Beykoz projemizin lansmanı olacak. Bodrum ve Çengelköy’de bir projemiz olacak. Butik bir proje olacak. Boğaz manzaralı şık bir proje olacak.” ifadelerini kullandı.
****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin