Sanayide kentsel dönüşüm kapınızı çalmadan siz kapıyı çalın..

Gayrimenkul proje pazarlaması ve satışı konusunda sektörün deneyimli ismi Bilge Özdemir sanayide kentsel dönüşüme dikkat çekerek, önerilerini emlakdream.com için kaleme aldı.

0

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak tarafından sunulan 55 maddelik “Enerji Verimliliği Eylem Planı”nın 3 ana sektöründen 1’i; sanayi olarak açıklandı.

Bu gelişme; konut alanlarında başlayan “yerinde ve kent ölçeğinde dönüşüm” halkalarının sanayi bölgelerinde kendini hissettirmeye başlayacağını ve hız kazanacağını göstermektedir.

Temelleri asırlar önce atılan ve ilkel şartlarda hizmet vermeye çalışan ticaret ve sanayi bölgeleri artık yapı yorgunluğu, yapı teknoloji ve standartlarına yenik düşmektedir.

Özellikle İstanbul ölçeğinde, deprem sadece konutları tehdit etmemektedir, sanayi bölgelerini/sanayi yapılarınıda tehdit etmektedir.

İşçi ve işverenlerin zamanlarının büyük bölümünü geçirdiği, maddi ve manevi yatırımlarını yaptıkları yapılar sadece sanayici için değil ülke ekonomisi içinde önem taşımaktadır. Ülke ekonomisinin lokomotifi olan İstanbul için bu durum farklı bir önem arz etmektedir.

Sanayide dönüşümün, konutta dönüşümden en büyük farkı süren ve sürmekte olan üretimin devamlılık sürecidir. Yapı transfer süreçleri hukuki ve inşaat faaliyetleri için 2-3 yıl gibi zaman dilimlerine ihtiyaç göstermektedir.

İstanbul örneğinde ve ölçeğinde, modern organize sanayi bölgeleri/yapıları ele alındığında modern, çağa uygun OSB sayıları yeterli değildir.

Bugün, sizinle ofis standarlarında teknolojik altyapı ve cephe modernliği ile dikkat çeken İstanbul İkitelli Trios 2023′ örneği ile yeni nesil organize sanayilerde olması gereken standartları paylaşacağım.

Çünkü, Pulsar İnşaat tarafından gerçekleştirilen Trios 2023 projelendirilmeden önce 1000’e yakın sanayici ile yapılan anket ve anketlere yansıyan talepler değerlendirilerek planlanmış, inşaa edilmiş ve iskanı alınmış.

Bu standartlardan bazıları;

 • Deprem yönetmeliğine uygunluk…
 • Yangın yönetmeliğine uygunluk…
 • Katlara yüksek tonajlı araçlar ile ulaşım ve nakliye…
 • Ağır Sanayi’ye uygun; tüm katlarda 2 Ton/m2 hareketli yük taşıma…
 • 8 m. varan tavan yüksekliğinden; asma kat modüler sistem ile farklı net kullanım alanları…
 • Toplam 35 MVA elektrik enerji alt yapısı ile yüksek enerji ihtiyaçına yanıt…
 • İhtiyaca göre Kilovat dağıtım ve panelden değişim olanağı…
 • Bağımsız bölüm içi; wc/banyo vb gibi ihtiyaç alt yapıları…
 • Ortak alanlarda havalandırma…
 • Enerji kaybına yönelik ısı izolasyonu …
 • Katı ve sıvı atık bertarafı…

Sanayiciler, üreticiler Sanayide Kentsel dönüşüm kapınızı çalmadan size, kapı çalmayı öneriyorum.

PULSAR İNŞAAT ve TURYAP HOLDİNG işbirliği ile 18.Nisan.2018 Çarşamba günü

Sanayi Entegre Yapılarında bir ilk’e imza atılarak OSB Teşviklerinden yararlanabileceğiniz Sanayi ve Ticaret’e Dev Destek Müzayedesi düzenlenecektir.

İş yerlerinde 2,500-TL/M2 & Mağazalarda 5,250-TL/M2 başlayan fiyat, peşinat sonrası; aylık %1,12 ile 24 ay ödeme koşullarını, müzayede katılım koşullarını 444 2 780 –  www.turyap.com.tr ‘ den öğrenebilirsiniz.

Yaklaşık 55 atölye, imalathane ve fabrika olabilecek brüt 600 m2’den 3,500 metrekareye kadar ihtiyaçlarınızı hemen karşılayabileceğiniz bu fırsat bir daha gelmez. Sanayide kentsel dönüşümün hız kazanması ile sanayi talebi, yetersiz arz karşısında, zaman maliyeti ile bu tarz yapılarda fiyatların yönünü hızla yukarı çekecek, yarın talep etseniz de taşınmak için yer bulamayabilirsiniz.

Uyarıyorum, üretim yaptığınız sanayi yapıları kentsel dönüşüme girdiğinde bu tarzda yeni nesil bir sanayi ve ticaret yapısı bulamazsınız.

Trios 2023’ü ziyaret etmenizi ve  bu tarihi fırsatı değerlendirerek zaman kaybetmeden ulusal ve uluslararası ticaretinizde bir adım önde olmanızı öneriyorum.

Bilge Özdemir

Marketing & Sales Consultant for Real Estate
****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin