9 Şubat 2023 Perşembe
Ana SayfaSektörden HaberlerMüslüman Ruslar muhafazakar siteleri tercih ediyor..

Müslüman Ruslar muhafazakar siteleri tercih ediyor..

Yabancıya konut satışında Rus rüzgarı esmeye devam ediyor.. Geçen yıla göre yüzde 199 artış gösterdi. Rusların 9 ayda aldığı toplam konut sayısı 9.311 adet oldu

Bu yılın ilk 9 aylık sürecinden Türkiye’de satılan her beş konuttan birini Rusların aldığını belirten Karmar A.Ş. İcra Kurulu Başkanı Emrullah Yedikardeş, Rusya’daki Tatarlar, Kazaklar, Çerkez, Dağıstanlı ve Çeçen gibi müslüman toplumların ise tercihinin İstanbul’daki muhafazakar konut siteleri olduğunu söyledi.

Rus asıllı yatırımcıların Antalya, Alanya gibi daha önce de turistik olarak görme imkanı bulduğu sahil kentlerini tercih ettiğini dile getren Yedikardeş, Rusya’daki müslüman toplumların ise tercihini İstanbul’daki muhafazakar konut sitelerinden yana kullandığını kaydetti.

Bağcılar’da Basın Ekspres Yolu’nda devam eden Karmar Sakura projesinde yaz mevsiminden bu yana Tatarlar, Kazaklar, Çerkez, Dağıstanlı ve Çeçen gibi toplumlardan ailelerin ilgisinin arttığına dikkat çeken Emrullah Yedikardeş, “Aile mahremiyetine önem veren projemizi muhafazakar aileleri düşünerek tasarladık. Yine de Müslüman Rusların ilgisi bizim için de sürpriz oldu” dedi.

RELATED ARTICLES

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin

Son Haberler

YAZARLAR

Ayla Özer
342 YAZI