7 Temmuz 2022 Perşembe
Ana SayfaBölge RaporlarıMilas, yatırımcıların yeni gözdesi oldu..

Milas, yatırımcıların yeni gözdesi oldu..

Bodrum’un ardından yatırımcıların yeni gözdesinin Milas olduğunu belirten Realtyplus Franchising AŞ Kurucu Ortağı Özhan Carda, ilçede son bir yılda kira artış oranının %50, satılık konutların m2 birim fiyatlarının % 130 arttığını kaydederek bu yılın sonunda ortalama m2 satış fiyatının 25 bin TL’ye kadar çıkabileceğini söyledi.

Milas’ın köklü bir geçmişe uzanan pek çok yerleşim yeri bulunduğuna dikkat çeken Carda, ilçenin gayrimenkul açısından yaşadığı gelişimi ve güncel rakamları şu sözlerle anlattı:

“Milas son yıllarda alıcıların tercih ettiği bir bölge oldu. Ayrıca satılık konut fiyatlarının Bodrum’a nazaran daha ulaşılabilir olması da önemli bir tercih nedeni. Milas ilçesinde son bir yılda kira artış oranı %50 civarında gerçekleşti. Buna göre ortalama konut kira bedeli 57 TL/m2, aynı özelliklerdeki ortalama kira tutarı 5.000 TL. olurken, satılık konutlarda ise m2 birim fiyatları son bir yılda %130 artarak 13.500 TL oldu. Aynı özelliklerdeki ortalama satılık konut fiyatları 1.238.640 TL olarak seyrederken, Milas’taki satılık konut fiyatlarındaki yükseliş 2023 başlarına kadar devam edecek. Bu yıl sonunda da ortalama m2 satış fiyatının 25 bin TL’ye kadar çıkabileceğini öngörüyoruz.

Milas’ın tercih edilmesindeki sebeplerin başında; özellikle Bodrum’a ve havalimanına yakınlığı geliyor. Özellikle Milas-Akbük arasındaki sahil bölgesinde yatırım yapılabilecek oldukça çok arsa ve araziler bulunmakta. Hem Bodrum’da artan arsa maliyetleri ve hem de bu bölgelerdeki imar avantajı yatırımcıların Milas’ı tercih etmesinde büyük rol oynuyor. Ayrıca Milas sahip olduğu zeytinlikler, balık üretim alanları, kültür ve turizm potansiyeli ile önemli miktarda göç almış ve almaya da devam etmekte. Özellikle henüz imara açılmamış mevcut yerleşime uygun alanları dolayısıyla henüz kapasitesini doldurmadı. Satılık ve kiralık uygun daireler bulma konusunda bir sıkıntı yaşanmıyor.”

Özhan Carda – Realtyplus
RELATED ARTICLES

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin

Son Haberler

YAZARLAR

Ayla Özer
318 YAZI