7 Temmuz 2022 Perşembe
Ana SayfaManşetDünya Şehir Maltepe projesinin tanıtımı yapıldı..

Dünya Şehir Maltepe projesinin tanıtımı yapıldı..

Gayrimenkulde kökleri eski, yeni ve dinamik markası Dünya Şehir Gayrimenkul Geliştirme’nin Dünya Şehir Kartal projelerinin ardından özel konumu ve yatay mimarisi ile öne çıkan yeni projeleri Dünya Şehir Maltepe, 21 haziran salı günü gerçekleştirilen bir basın toplantısıyla sektör temsilcilerine ve yatırımcılara tanıtıldı.

Tanıtım lansmanına, Dünya Şehir Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Yum, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Şevket Bilal Irmak ve Genel Müdür Eser Serbest’in ev sahipliği yaptı.

26 bin 145 metrekarelik arsa ve 140 bin metrekarelik proje alanı üzerinde geliştirilen, 1.5 milyar liralık yatırım değerine sahip Dünya Şehir Maltepe projesi; 752 konuttan ve 12 bin 045 metrekarelik alan üzerinde ticari ünitelerden meydana geliyor.

Talep toplama sürecinin başladığı ve 30 ayda bitirilmesi hedeflenen projede yatırımcılara firma bünyesinde yüzde 40 peşin, bakiye için 36 ay vade seçeneği sunuluyor.

Projede metrekare satış fiyatları 42 bin TL’den başlıyor.

Dünya Şehir Maltepe’nin sosyal donatıları arasında; kapalı – açık yüzme havuzları, fitness, sauna, çocuk kulübü, squash, kat ve çatı bahçeleri ve çok amaçlı salonun bulunduğu bir sosyal merkez, tenis kortu, basketbol – voleybol sahası, çeşitli çocuk oyun alanları ve yürüme yolları öne çıkıyor.

İnşaat alanındaki ulusal ve uluslararası tecrübesini, gayrimenkule taşıyan Dünya Şehir Gayrimenkul Geliştirme ve İnşaat, teslimlerine çok az bir zaman kalan Dünya Şehir Kartal’ın ardından özel konumu ve yatay mimarisi ile öne çıkan Dünya Şehir Maltepe projesinin hazırlıklarına başladı.

Toplantıda konuşan Dünya Şehir Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Yum, insanı ve doğayı odağına alan evre dostu, yenilenebilir enerji kaynaklarına öncelik veren, enerji sarfiyatını en aza indirmeyi amaçlayan, ihtiyaca yönelik teknolojinin kullanıldığı, gelecek trendlerine uyumlu estetik mimari anlayış ile projeler geliştirdiklerini belirterek, “Konforlu, doğaya saygılı ve şehirlerin silueti ile uyumlu projeler üretmek amacıyla çıktığımız bu yolda, sektöre ve dolayısıyla ülke ekonomisine olan katkımız bizim en büyük inovasyon kaynaklarımızdan biri. Dünya Şehir olarak, kaliteli yapılar ortaya koyarken, tasarım görümüzün de ön planda olduğunu söylemek isterim. Dünya şehir Kartal projesinde olduğu gibi her an nefes alan, insanlara içinde bulunmaktan keyif alacak yapılar inşa etmeye devam edeceğiz” dedi.

Dünya Şehir Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Yum

Dünya Şehir Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Şevket Bilal Irmak, basın toplantısında yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Hepinizin bildiği gibi her sektör belli başlı sorunlarla mücadele ediyor. Zorlu zamanlardan geçmemize rağmen yatırımlarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Ancak üretebilirsek ayakta kalabiliriz. Her şeye rağmen satışlar gayet iyi gidiyor. TÜİK Mayıs verilerine göre, Türkiye genelinde konut satışları Mayıs ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 107,5 artarak 122 bin 768 oldu. Konut satışlarında İstanbul 22 bin 148 konut satışı ve yüzde 18,0 ile en yüksek paya sahip oldu. Biz de teslimlerine başladığımız Dünya Şehir Kartal’a gösterilen yoğun ilgiden çok memnunuz.”

 

Dünya Şehir Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Şevket Bilal Irmak

Eşsiz Konum

Dünya Şehir Maltepe, metronun yanı başında, Maltepe Piazza AVM ve Ritim İstanbul AVM’lerinin karşısında, Anatolium, Carrefour, İKEA’nın yanında yer alıyor. Esenkent metro durağına 250 adım, Piazza AVM’ye 328 adım, Maltepe Park AVM’ye 700 adımda ulaşma kolaylığı sunuyor.

Dünya Şehir Genel Müdürü Eser Serbest

Çevre dostu bina sertifikasyon sistemi Leed Silver Sertifikasına da sahip olan proje; yenilenebilir enerji kullanarak, kendi kendine yetecek olan sosyal tesis rüzgâr ve güneş enerjisinden yararlanacak. Bununla birlikte binalarda kullanılan atık su, filtreleme ve arıtma ile yeşil alanın sulanmasında tekrar kullanılarak, şirketin “çevre duyarlılığı” konusundaki hassasiyetini de ortaya koyuyor. Yer altında bulunan kapalı otopark alanlarında tüm bloklar birbirine bağlanarak, dairelere direkt ulaşım imkânı sağlanıyor. Ayrıca blokların bodrum katlarında her daireye ait birer depo bulunuyor.

 

RELATED ARTICLES

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin

Son Haberler

YAZARLAR

Ayla Özer
318 YAZI