MESA Cadde’de lansman satışları başladı

MESA, Aslan Yapı ve CABA ortaklığıyla çok değerli bir lokasyonda hayata geçirilecek olan MESA Cadde projesi; ortalama 7 bin 500 TL metrekare fiyatlarıyla lansman satışlarına sunuldu. MESA Cadde projesi; nerede, kim yapıyor, teslim tarihi, fiyat, sosyal donatılar ve genel bilgiler haberimizde..

5

MESA Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Mert Boysanoğlu, CABA İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Cahit Balyen, Aslan Yapı İcra Kurulu Üyesi ve Projeler Koordinatörü Mesut Arslan ve projenin mimari tasarımını yapan İki Design Group Kurucu Ortağı Murat Kader ev sahipliğinde 23 şubat 2018’de düzenlenen basın toplantısıyla sektör temsilcilerine ve yatırımcılara tanıtılan MESA Cadde projesinde lansman satışları başladı.

Projenin sunduğu en büyük ayrıcalığın; gayrimenkul sektörünün 3 büyük firması olan MESA, ASLAN YAPI ve CABA’nın deneyimlerinin bu projede birleşmiş olduğunu ifade eden Aslan Yapı İcra Kurulu Üyesi ve Projeler Koordinatörü Mesut Arslan projenin bir diğer önemli özelliğinin ise mimarisi, ince düşünülmüş teknik detayları, iyi tasarlanmış yaşam alanları  ile de birçok açıdan yakaladığı başarılar olduğunu söyleyerek “MESA CADDE tasarımda estetiğin, efektif kullanımın ve çevre dokusuyla uyumun buluştuğu, yaşam ile ticari alanların birbirine katkı sağladığı ve üzerinde bulunduğu Bağdat Caddesi ile etkileşime giren bir mimariye sahip olması ile bölgede fark yaratan bir proje olucaktır.  MESA CADDE’nin bu çok yönlü mimari başarısı, sınırları aştı ve European Property Awards’da aldığı ödül ile de taçlandırıldı. Proje mimarımız İki Desing Group’un kurucu ortağı Türkiye’nin en önemli mimarlarından Murat Kader’e de burada bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

“Maliyet artışını önümüzdeki dönem fiyatlara yansıtacağız”

MESA Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Mert Boysanoğlu da projeyi bir yıl gibi kısa sürede satışa hale getirdiklerini anlattı.

Projenin önemli bir lokasyonda hayata geçirildiğini aktaran Boysanoğlu, “İnşallah ortaklığımız için çok önemli bir başlangıç olacak. Konut fiyatları çok düşük şu an. Yüzde 12 enflasyon, maliyet yüzde 22 arttı. Konut fiyatlarına bu artışı yansıtmadık o yüzde şimdi kontu almanın tam zamanı. Önümüzdeki dönemde fiyatlara istemesek de bunu yansıtacağız.” diye konuştu.

Arsa fiyatlarının çok yüksek olduğunun altını çizen Boysanoğlu, “Ucuz arsa olmadığı sürece bizim düşük bütçeli kesime konut üretmemiz mümkün değil. Arsa fiyatlarının toplam maliyetinin yüzde 22 civarı olması gerekiyor. Ancak biz de fiyatlar çok yüksek. Fiyatlar bu seviyeye inmeli.” ifadelerini kullandı.

“Binadan farklı bir proje”

İki Design Group Kurucu Ortağı Murat Kader ise müşterilerin talepleri doğrultusunda, en uygun yerlerde projeler yapmaya gayret ettiklerini söyledi.

Şehirlerin yenilenmeye, doğru tasarlanmaya ihtiyaç olduğunu vurgulayan Kader, “Burası binadan farklı bir konsept. İnsanları kendine çeken, insanın burada kalmasını, eğlenmesini, dinlenmesini sağlayan bir proje. Bloklar farklı yükseklikte oldu. Sosyal alanları ve yeşil alanları bolca olan bir proje.” şeklinde konuştu.

CABA İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Cahit Balyen güzel bir proje hayata geçirdiklerini dile getirdi.

MESA Cadde’de kat planları ve sosyal alanlar

400 milyon TL yatırım maliyetine sahip olan proje yükseklikleri 6 ve 16 katlı toplam 4 bloktan meydana gelecek. Projede büyüklükleri 76 ile 229 metrekare arasında değişen 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 kat planlarında 253 konut ve 11 bin metrekarelik bir alan üzerinde cadde mağazaları inşa edilecek.

Projenin sosyal donatı alanları şöyle:

  • Peyzajlı yeşil alanlar, organik bahçeler, yürüyüş yolları, açık hava şöminesi
  • Açık alanda yoga, pilates alanları ve açık hava sineması
  • Yeme-içme mekânları ve alışveriş mağazaları
  • Projedeki daireler 4. kattan itibaren deniz manzarasına sahip
  • Kapalı otopark
  • 7/24 güvenlik

MESA Cadde’de teslim tarihi, satış fiyatları, ödeme planı ve projenin konumu

Konut teslimlerinin temmuz 2020’den önce yapılması planlanan projede lansman dönemine özel olarak metrekare satış fiyatları ortalama 7 bin 500 TL seviyelerinde bulunuyor. Konut fiyatlarının 449.000 Liradan başladığı projede kişiye özel ödeme planları hazırlanıyor.


Maltepe sahil yoluna 5 dakikalık yürüme mesafesinde olan proje Bağdat Caddesi’ne 5 dakika, Kadıköy’e ve 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ne 20’şer dakika, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’ne 23 dakika, E-5 Karayolu’na 15 dakika mesafede bulunuyor.
****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

5 YORUM

  1. Proje çok güzel, 3D mimari plan çizimini görme imkanımız var mıdır? Proje ayrıntılarını ve fiyatlandırmasını detaylı konuşmak isterim.

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin