Kabadayı: “Yabancılarda talep patlaması yaşanıyor”

Ege Yapı Yönetim Kurulu Başkanı İnanç Kabadayı, projelerinde yüzde 40 civarında yabancıya satış oranı olduğunu belirterek, "Yabancıların ilgisi oldukça iyi. Son alınan kararla da bunun daha da artacağını düşünüyoruz. Kanun çıktıktan sonra bile çok ciddi talep almaya başladık." dedi. 

0

Ege Yapı Yönetim Kurulu Başkanı İnanç Kabadayı, projelerinde yüzde 40 civarında yabancıya satış oranı olduğunu belirterek, “Yabancıların ilgisi oldukça iyi. Son alınan kararla da bunun daha da artacağını düşünüyoruz. Kanun çıktıktan sonra bile çok ciddi talep almaya başladık.” dedi.

Ege Yapı’nın Çekmeköy’de hayata geçireceği yeni projesi ÇamlıYaka Konakları; 27 eylül 2018 tarihinde Ege Yapı Yönetim Kurulu Başkanı H. İnanç Kabadayı ve projenin mimarı Sabri Paşayiğit ev sahipliğinde gerçekleştirilen basın toplantısıyla lansman satışlarına sunuldu.

Kabadayı, lansmanın ardından emlakdream.com’a yaptığı açıklamada, iki yıl önce açıkladıkları 2,5 milyar TL’lik yatırım zincirinin dördüncü halkası olarak toplam 110 milyon TL yatırımla Sancaktepe’de hayata geçirdiklerini kaydetti.

Çekmeköy’ün çok avantajlı bir yer olduğunu anlatan Kabadayı, “Yatay alçak yapılaşma var. Doğası çok olan bir bölge. Köprülere bağlantı yollarıyla, kolay ulaşımı olan, metroya yakın bir bölge. Ana okulundan üniversiteye kadar eğitim bölgesi oldu. Kavacık, Ümraniye, Ataşehir gibi ofis bölgelerine yakın bir yer.” diye konuştu.

“Butik bir proje olacak”

Kabadayı, projenin 19 dönüm üzerinde hayata geçirileceğini aktararak, şu bilgileri verdi:

“75 ünite var. 61 konut 14 ticari üniteden oluşuyor. Butik bir proje. Her daireye 3 araçlık kapalı otopark düşüyor. Yüzeyde araç bulunmayacak. Sosyal olanakları çok. Sık çam ormanlarında yürüyüş yapma imkanı da sunuyor. 169 metrekare ile 321 metrekare arasındaki 3+1, 4+1 veya 5+1 tipi dairelerde, her birinin müstakil bahçe kullanımı ya da geniş terasları bulunacak. Marketi kafesi, eczanesi gibi yerlerin olduğu bir merkez alanı oluşturuyoruz. Kat yükseklikleri 3 metre. Yüzde 75 tamamen yeşil alan. Yaşam alanları çok. 24 ay içinde tamamlayacağız.”

Projenin metrekare fiyatları ve ödeme seçenekleri

Projenin inşaatının başladığını dile getiren Kabadayı, “Metrekaresi peşinlerde 12 bin TL, vadeli ödemelerde 14 binlerden başlıyor. 120 aya kadar banka kredisi var. Senetli satışlarda firma bünyesinde taksitlendirme yapıyoruz. Yerli yatırımcıdan çok ilgi var. Bugün itibariyle satışlara başlıyoruz. Türkiye’de yatırımlarımızı devam ettiriyoruz. Konut kredi faizleri, dövizdeki dalgalanma iç piyasada beklemeye yol açtı biraz. Kararlı olan yine konut alıyor. Gayrimenkul sektörü en güvenilir sektörlerden. Kısa zamanda ivmenin artacağını, ertelenen talebin artacağını düşünüyorum.” şeklinde konuştu.

“Yeni projelerimiz yolda”

Kabadayı, Kordon İstanbul’un ilk etabının yüzde 60’ını sattıklarını belirterek, şunları aktardı:

“Diğer etabın satışları devam ediyor. Cer İstanbul’da da satışlar devam ediyor. Yıl başından beri yüzde 40 civarında yabancıya satış oranı var. Yabancıların ilgisi oldukça iyi. Son alınan kararla da bunun daha da artacağını düşünüyoruz. Kanun çıktıktan sonra bile çok ciddi talep almaya başladık. Toplantılar, özel randevular, marketing gibi faaliyetlere devam ediyoruz. Dünyanın büyük şehirlerinde yabancı yatırımcı her zaman oluyor. Türkiye’ye ilgi her zaman var. Nitelikli yatırımcıları çekmemiz lazım. Son kara oldukça olumlu oldu. Çekmeköy, Beyoğlu Ataşehir’de devam eden ve hazırlıklarını yaptığımız projelerimiz var. İstanbul dışında da yeni projelerimiz olacak.”
****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin