Hezarfen Konutları Hadımköy projesi

İnşaatı 2019'un ikinci yarısında başlayacak olan Hezarfen Konutları'nda satış fiyatları 360 bin TL olacak.

0

İstanbul’un Arnavutköy ilçesinde Hadımköy Ömerli KİPTAŞ Konutları’na komşu konumda 22 bin 500 metrekarelik arsa üzerinde bir kooperatif şeklinde inşa edilecek Hezarfen Konutları projesinde inşaat çalışmaları 420 ortaklı arsa bedelinin tamamen ödenmesinden sonra Vefakar Yapı tarafından 2019 yılının ikinci yarısında hayata geçirilmeye başlayacak. Konutlarda anahtar teslimlerinin aralık 2022’de yapılması planlanıyor.

Hezarfen Konutları’nda kat planları ve projenin sosyal alanları

11 katlı 10 blok olarak tasarlanan projede zemin hariç her katta 4 daire olacak şekilde ve tamamı her biri 135 metrekarelik 3+1 kat planında yapılacak 420 konuttan meydana gelecek.

Yüzde 70’i yeşil alana ayrılacak projede sosyal donatı alanları olarak; çocuklar için oyun alanları ve parklar, erkekler ve kadınlar için ayrı ayrı kapalı yüzme havuzları, süs havuzları, basketbol – voleybol ve futbol oynamaya müsait spor alanı, fitness salonları, mescit, kütüphane, özel aktiviteler için toplantı salonu, her daire için 1 araçlık kapalı otopark, açık otopark alanları ve 7/24 güvenlik olacak.

Hezarfen Konutları’nda satış fiyatları, ödeme planı

420 hissesi olan arsada her bir hissenin değeri 80 bin TL olup hisse almak isteyenler 50 bin TL peşin verdikten sonra kalan 30 bin TL’yi vade farksız olarak 3 bin liralık aylık taksitler halinde 10 ayda ödüyor.

Konutlarda maliyet arsa payı hariç 280 bin TL olarak hesaplanıyor ve 80 bin TL arsa payıyla birlikte dairelerin satış fiyatları 375.000 TL‘dir. Dairelerin kura çekilişi esnasında yüzde 5’i geçmeyecek şekilde şerefiye bedeli söz konusu olacak.

280 bin TL’nin ödenmesi için vade farksız 80 aylık bir taksitlendirme planı olacak. Bu plana göre:

İlk 24 ay taksit ödemeleri 2 bin 500 TL olacak.
25. aydan itibaren 48. ay dahil aylık ödemeler 3 bin TL olacak.
49. aydan başlayıp 80. aya kadar da aylık taksit ödemeleri 3 bin 500 TL olacak.
Anahtar tesliminde tek bir ara ödeme alınacak olup bu ara ödeme 36 bin TL olacaktır. 2018 Aralık ayında daire sözleşmeleri imzalanacaktır.

Kooperatif mantığı olan projede isteyenler hisselerini yönetimin onayıyla birlikte devredebilecekler.

Hezarfen Konutları lokasyonu

Proje; Kuzey Marmara Otoyolu bağlantılarının tamamlanmasıyla birlikte İstanbul üçüncü havalimanına 15 dakikalık bir erişim mesafesinde yer alacak. Ayrıca arsanın olduğu yer toplu ulaşım imkanlarıyla birlikte merkezi bir konumda bulunuyor. Kanal İstanbul ile proje arası yaklaşık 4 kilometre olacak.

Vefakar Yapı’nın merkezi nerede?
    ****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

    Yorum Yapın

    Lütfen yorumunuzu girin!
    Lütfen isminizi girin