Gayrimenkulde sorunlar “merkez”le çözülüyor

Gayrimenkul konusundaki ihtilafları mahkemeye gitmeden çözümlemek amacıyla 2016 yılında hizmete sunulan Gayrimenkul Çözüm Merkezi’nde, bugüne kadar 200’e yakın başvurunun 170 tanesini çözüme kavuşturulduğu belirtildi. 

0

Gayrimenkul konusundaki ihtilafları mahkemeye gitmeden çözümlemek amacıyla 2016 yılında hizmete sunulan Gayrimenkul Çözüm Merkezi’nde, bugüne kadar 200’e yakın başvurunun 170 tanesini çözüme kavuşturulduğu belirtildi.

Türkiye’nin önde gelen sektörleri arasında yer alan gayrimenkul alanındaki konular milyonlarca kişiyi yakından ilgilendiriyor. Her yıl milyonlarca gayrimenkul alışverişi olurken, bu devasa rakam, yaşanan sorunların büyüklüğüne de yansıyor.

Bu kapsamda, 2016 yılında gayrimenkul konusundaki ihtilafları mahkemeye gitmeden çözümlemek amacıyla Gayrimenkul Çözüm Merkezi projesi hayata geçirilmişti. Söz konusu merkezlerde bugüne kadar 200’e yakın başvurunun 170 tanesini çözüme kavuşturuldu.

Yapısı genişliyor

Merkez, bugünden itibaren yenilenen yüzü, çözüm ortakları ve daha kapsamlı yapısı ile vatandaşlara hizmet vermeye hazırlanıyor.

Bu kapsamda arabuluculuk, tahkim, tapu-takas, değerleme, müzayede ve eğitim – araştırma gibi geniş yelpazede hizmet verecek merkez için Kağıthane DAP Vadisi’nde tanıtım toplantısı yapıldı.

Merkez yeni yerinde hizmet veriyor

Ayrıca, Çözüm Merkezi, İstanbul’daki yeni adresinde faaliyete geçti. Açılışta konuşan TURYAP Yönetim Kurulu Başkanı Azmi Sarıbay, ara buluculuk sisteminin hayata geçmesi ile bu yıl yaklaşık 30 bin ihtilafın mahkemeye gitmeden çözüldüğünü belirtti.

Sarıbay, isteyenlerin Kağıthane’de konumlanan Çözüm Merkezi ile Workinton’un İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa’da bulunan 16 şubesinden yararlanabileceğini anlatarak, hukukçuların ihtiyaçlarına göre tasarlanan ofislerin kiralanmasına başlandığını dile getirdi.

Projenin çözüm ortaklarından İstanbul Ticaret Üniversitesi’nin Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Baz da, çözüm merkezinin hem sektörün gelişimine hem de tüketicilerin merak ettiği konuların çözümüne katkı sağlayacağını ifade etti.

Kaynak: Yeniakit
****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin