GARANTİ BANKASI BONOSU’YLA YÜKSEK GETİRİ İMKANI

0

Garanti Bankası, 178 gün vadeli ve iskontolu Banka Bonosu ihraç ediyor. Referans alınacak hazine bonosu bileşik faizinin üzerine 50 baz puan getiri sağlayan Garanti Bankası Bonosu’nun halka arzı 10 – 13 Ekim 2011 tarihleri arasında yapılacak. Vade başlangıç tarihi 14 Ekim 2011 bitiş tarihi 9 Nisan 2012 olan Bononun minimum satış tutarı 1.000 TL, bireysel ve kurumsal yatırımcılar için toplam ihraç tutarı ise 750 milyon TL.

İMKB’de kotasyona alınacak banka bonosunun alım-satımı, halka arz süresi sona erdikten sonra ikincil piyasadan da yapılabilecek. Bonoyu satın alan yatırımcılar, vade sonuna kadar beklerse, iskontolu hazine bonolarındaki gibi, bononun üzerinde belirtilen faiz oranı doğrultusunda nominal getiriyi alabilecek veya bonosunu ara dönemde o andaki piyasa fiyatı üzerinden satabilecek.


Konuyla ilgili bilgi veren Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Erün, “Bu dönemde piyasa faiz oranlarının üzerinde getiri sağlayan Banka Bonoları ve Özel Sektör Tahvilleri yatırımcıların büyük ilgisini çekti. Bu tarz ürünler gösterge hazine bonosunun üzerinde faiz vererek, müşterilerine daha cazip getiri fırsatı sunuyor. Garanti Bankası olarak, bu dönemde yatırımcılarımıza yüksek getiri imkanı sağlayacak araçlar tasarlıyoruz. Yatırımcılar, Garanti Bankası Bonosu’yla, bir yandan yüksek faiz getirisi elde ederken, diğer yandan Garanti güvencesiyle işlem yapmış olacak. Müşterilerimiz için alternatif yatırım araçları tasarlamaya devam edeceğiz.” dedi.

 

 
****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin