22 Nisan 2024 Pazartesi
Ana SayfaVideolarBasın ToplantılarıFolkart; İzmir'in yeni yıldızı Folkart Vega'yı satışa sundu

Folkart; İzmir’in yeni yıldızı Folkart Vega’yı satışa sundu

Adını Lir takım yıldızındaki en parlak yıldızdan alan Folkart Vega projesi, 445 bin liradan başlayan lansman fiyatlarıyla satışa sunuldu.

İzmir ve çevresinde markalı konut projeleri geliştiren Folkart Yapı’nın Alsancak ile Halkapınar arasında, İzmir Körfezi’nin tam karşısında 850 milyon lira yatırım bedeliyle hayata geçireceği yeni projesi Folkart Vega’da lansman satışları başladı.

Folkart Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, Folkart Genel Müdürü Metin Sancak, Folkart İş Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Maşallah Baran Mutlu, Folkart Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Olcay Kamışlıdere, TAGO Mimarlık Kurucusu Yüksek Mimar Gökhan Aktan Altuğ ev sahipliğinde 12 ekimde İzmir’de gerçekleştirilen bir basın toplantısıyla sektör temsilcilerine ve yatırımcılara tanıtılan proje en yükseği 136 metre olan 4 blokta 1+1’den 5+1’e kadar değişen dubleks seçenekleriye birlikte 8 ayrı kat planlarında 843 konut ve rezidans ile 53 ticari birimden oluşuyor. Projenin tasarımı Tago Mimarlık tarafından yapıldı.

Peşin alımlarda yüzde 20 indirim yapılan projede lansman döneminde metrekare satış fiyatları 6 bin liradan, konutların satış fiyatları da 445.000 TL’den başlıyor. Projeden vadeli alımı tercih edenler için firma bünyesinde yüzde 25 peşinat verip yüzde 75’lik kısım için ise 24 ay vade farksız ödeme imkânı bulunurken yüzde 50 peşin ödenmesi halinde ise 48 ay taksitle ödeme imkânı sunuluyor.

Basın toplantısında bir konuşma yapan Sancak “Güzel İzmir, Türkiye’nin en çok değerlenen, en hızlı gelişen şehirlerinin başında geliyor. Folkart Vega da, bugüne dek hayata geçirdiğimiz, en özel projelerden biri” diyerek Vega’nın İzmir’in yeni yıldızı olacağını söyledi.

Mesut Sancak sözlerine İzmir’in özelliklerine, doğal güzelliklerine, hayranlık uyandıran tarihsel mirasına vurgu yaparak başladığı basın toplantısında “Öylesine değerli bir şehirde yaşıyoruz ki; turizm, tarım, ticaret, sanayi başta olmak üzere; anahtar özelliğindeki çok sayıda alanda, İzmir’in yolu müthiş açık. Aslında bu açıdan bakıldığında şehrimizin ‘kendisi dışında’ gerçek rakibi yok” dedi.

Sancak; yeni projeye neden Folkart VEGA’nınadını koyduklarını açıklarken, projenin özelliklerine ve bölgenin nasıl değer kazandığına; “Adını Lir takım yıldızında, mavi ışık saçan en parlak yıldızdan alan Folkart Vega; İzmir’in merkezinde Alsancak ile Halkapınar arasında İzmir Körfezi’nin tam karşısında, 843 konut ve rezidans ile 53 ticari birimden oluşuyor. Biz İzmir’in eşsiz bir şehir olduğuna inanıyoruz… Bu nedenle Vega’nın lansmanını, -yıldızlar kadar parlak, İzmir kadar eşsiz.-söylemiyle gerçekleştiriyoruz. Tam 850 Milyon TL yatırım değerindeki, bu çok beğendiğinizi ve beğeneceğinizi düşündüğümüz yeni projemiz, İzmir’in yeni yıldızı olacak. Bize göre, güzel İzmir, çok sayıda nedenleTürkiye’nin en çok değerlenen, en ayrıcalıklı şehirlerinin başında geliyor. Folkart Vega da, bizim bugüne dek hayata geçirdiğimiz en özel projelerden biri. Yatırımlarımız sürecek ve Folkart Vega şehrimizin yeni yıldızı olacak.” sözleriyle değindi.

Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu’nun, İzmir için yeni bir ufuk açacağını; otoyolun bitimiyle birlikte, İstanbul, Kocaeli, Yalova, Çanakkale, Balıkesir, İzmir ve Bursa gibi iller arasında yüksek seviyede ekonomik ilişkilerin gündeme geleceğini belirten Sancak, yatırımların çok önemli olduğuna dikkat çekerek “Bu gelişmeler ışığında, yakın çevrenize baktığınızda, çok sayıda beyaz yakalının, İstanbul’dan yeniden İzmir’e döndüğünü görebilirsiniz. Çünkü artık sıkışan İstanbul’dan uzaklaşmak isteyen ve yeni bir yaşam kalitesinin hayalini kuran insanlar, İzmir’e göç etmeye başladı. İzmir’e ‘tersine bir beyin göçü’ başladı. Bu durumu, iyi yönetmek, hepimizin görevi” şeklinde sözlerine devam etti.

‘İzmir’in bu yükselişi döneminde’, şehrin yereldeki kalkınma hareketinin, yeni kamu yatırımlarının, yabancı yatırımcının gelişinin ve özel sektörde her alanda yapılacak güçlü, yeni yatırımların önemine değinen Sancak; “Biz kendimize, güzel ve büyük Türkiye’ye, İzmir’e ve bunların toplam gücüne inanıyor ve güveniyoruz. Türkiye’nin, tüm kurumları ve stratejileriyle, hızlı ve güçlü politikalarıyla, ekonomik hedeflerinde ilerleyeceğine inanıyoruz” diyerek ekonomide tüm dünyada farklı nedenlerle, dönem dönem olumsuzlukların yaşanabileceğinin de altını çizerek “Elbette öz kaynağına dayanmadan büyüyen şirketlerin, bu olumsuz dönemlere hiçbir hazırlıkları da olmadığı için, bugün bedel ödemek zorunda kaldıklarını görüyoruz. Özellikle paraya kolay ulaşılan zamanlarda, döviz ile ticareti olmadığı halde, dövize dayalı borçlanmayı avantajlı görüp, bunu tercih eden şirketlerin, şimdi yaşadıkları yoğun sıkıntılara tanık olunca, biz de üzülüyoruz.” dedi.

Folkart’ın geçmişten geleceğe hep emin adımlarla yürüdüğünü söyleyen Mesut Sancak, 850 milyon liralık yeni bir yatırıma başlamanın heyecanını taşıdıklarını belirtti. “Hiçbir zaman kaynağımızı aşan işlere kalkışmadık. Gücümüz oranında iş yaptık.” diyen Sancak, yeni projelere ve yeni işlere de, bu mantıkla başladıklarını, kendi öz kaynaklarına güvenerek hareket ettiklerini belirtti. Mesut Sancak, “bu yönde iş yapma tarzımız, grubumuz ve şirketimizin anayasasını oluşturdu. Bugünlere ince eleyip, sık dokuyarak geldik.” diyerek  ailelerinin 70 yıllık ticaret geleneklerinde, ticareti sadece para kazanmak olarak görmediklerini, her zaman çevrelerine ve topluma değer katmayı hedeflediklerini belirtti.

Folkart Yapı’nın kârının yüzde 20’sini İzmir’de hayır işlerine, kültür-sanat alanına destek vermeye, kurumsal sosyal sorumluluk projelerine ayırdıklarını dile getiren Mesut Sancak, üç senedir, İzmir Fuarı’nın ana sponsoru olduklarını, sanatın farklı alanlarında, çok sayıda öğrenci yetiştirdikleri Folkart Akademi’yi kurduklarını, 2015 yılında açılan Folkart Galeri’deki ücretsiz sergilerde bugüne kadar 400 binin üzerinde İzmirliyi ağırladıklarını anımsatarak şehirde yaşayan herkesi Folkart Yapı destekleriyle 19 Ekim’de açılacak olan Atatürk fotoğraflarının ve hayatından özel koleksiyonların sergileneceği “Büyük Dahi Gazi Mustafa Kemal Atatürk” sergisine davet etti.

Yabancı yatırımcılara yönelik olarak hizmet vermek amacıyla Folkart Global adında bir şirket kurduklarını belirten Sancak, proje ile ilgili satışa çıkmadan; İzmir, Türkiye, Avrupa ve Körfez ülkelerinden toplanan somut satın alma talebinin, projenin yüzde 20’sine yaklaştığını vurguladı ve bunun sevindirici olduğunu söyledi.

Folkart Vega’nın benzersiz sosyal donatıları ve yaşam kurgusu..

Projede şehir hayatı ile bütünleşen,kullanıcılarına tüm günlük ihtiyaçlarını doğru bir kurgu ile sunabilen, sadece sayfiye yerlerine özgü dinlenme ve açık alanları ile yaşayanların günlük hayatlarına dokunabilen bir yaşam kurgusu hedeflendi. Projede iki kule 17. ve 18. katlarda birbirine bağlanıyor. Bağlantı sosyal bir alan olarak değerlendirilirken, kullanıcılara kesintisiz muhteşem bir körfez manzarası sunuyor.

Yine her katta farklılaşan balkon ve teraslar, değişik açılardan yansıyan gölge oyunları ile projenin görsel etkisini destekliyor. Akdeniz ikliminde günlük yaşantıdaki yarı açık alanların önemi, mimari anlayışta her katta, her blokta farklı biçimlerde gözetilerek özel tasarıma yansıyor. Projenin yeşil alanları ise sadece peyzaj kotunda değil, baza katında yeşil teraslar, yüksek yapılarda ise “gökyüzü bahçeleri” ile öne çıkıyor.

Projede, ayrıca tamamen peyzajla bütünleşen, daha çok yeme içme ağırlıklı dükkanların yer aldığı özgün bir cadde bulunuyor.

 Plaj Konsepti

Proje keyifli aktivitelere ev sahipliği yapabilecek açıkdinlenme ve oyun alanları sunarken, mimari ile hem malzeme hem de işlev olarak bütünleşiyor. Özellikle plaj konseptinde kumsala sahip bir açık havuz ve çocuk oyun alanları, kullanıcıların çok özel dikkatini çekecek. Modern, zarif ve çok iddialı proje,   yenilikçi tasarımı veincelikli mimari detaylarıyla, şehrin yeni, en parlak yıldızı olacak. Folkart Vega, göz alabildiğine uzanan çok özel panoramik bir körfez manzarasına ve palmiye ağaçlarıyla süslü etkileyici peyzaj alanları ile 1+1, 2+1, 2+1 dubleks, 3+1,3+1 dubleks, 4+1, 4+1 dubleks,5+1 dubleks konutlardan oluşuyor.

İzmir’in en özel havuzu

Yenilikçi tasarımı ve zarif siluetiyle öne çıkan Folkart Vega’da,“şehrin en özel havuzu” yer alıyor. Ayrıcalıklı özel bir uygulama ile denizde yüzme hissini bire bir yaşatan ve gerçek plaj kumuyla tasarlanan havuz, denizi ve bir plaj atmosferini Folkart Vega’ya taşıyor. Yine açık ve kapalı havuzları ise tatlı suyun keyfini çıkarabilecek, suların dinginliği ile bütünleşen alanlar yaratıyor. Ayrıca projede, Infınity Pool ile şehir merkezinde denize giriyormuş hissini yaşatılırken, sonsuz bir ufka kulaç atılması hedefleniyor.

7/24 mobil sağlık hizmeti 

Medicana International Hospital hastanesinin yanı başında yer alan Folkart Vega’da, tüm Folkart sakinlerinin faydalanabileceği bir mobil sağlık hizmeti bulunuyor. Folkart Vega projesinde ilk yardım ve acil tıp alanında profesyonel bir kadro ve en iyi ekipmanlar, 7 gün 24 saat, anında müdahaleye hazır şekilde bekleyecek.

Sosyal donatı alanları

Projenin sosyal alanları şöyle:

 • Fitness salonu, hamam
 • Yüzme havuzları, kafe
 • Doktor Odası
 • Kütüphane
 • Açık Oturma Alanı
 • Özel gün ve etkinlikler için toplantı odası
 • Playstation odası
 • Müzik Odası
 • Sinema Salonu
 • Peyzajlı bahçeler, koşu ve yürüme parkurları,
 • Lounge alanı
 • Kapalı otopark
 • 7/24 güvenlik
 • Restoran, kafe ve alışveriş mağazaları

PROJE BİLGİ FORMU

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin

Son Haberler

YAZARLAR

Avatar photo
363 YAZI