Fatih Erdoğan: “Merkez Ankara, tüm ihtiyaçların çözüldüğü bir şehir projesidir”

Emlak Konut GYO ve Pasifik İnşaat ortaklığında Ankara'da geliştirilen Merkez Ankara projesi, bir basın toplantısıyla sektör temsilcilerine ve yatırımcılara tanıtılmasının ardından lansman satışlarına sunuldu. Toplantının ardından Emlakdream.com'a açıklamalarda bulunan Pasifik İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Erdoğan proje ile ilgili bilgiler verdi.

0

Proje geliştirdikleri şehirlere değer katmayı vizyon edindiklerini dile getiren Pasifik İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Erdoğan, “İnsanlar bizi bugüne kadar Ankara’da hayata geçirdiğimiz Next Level markalı konut projeleriyle tanıdı. Bu projelerdeki başarımız sonrasında Merkez Ankara ile daha büyük ve daha etkili bir proje gerçekleştirme fırsatımız oldu. Her şehrin ilk kurulduğu yer o kentin merkezi olarak kabul edilir, Merkez Ankara projesi de bu anlamda Ankara’nın tam merkezinde yer alıyor. Projenin olduğu AKM alanları bölgesinde 1700 dönüm büyüklüğünde bir millet bahçesi yapılıyor. Projemiz, Ankara’nın merkezini yeniden cazibe merkezine dönüştürecek çok önemli bir proje” diyerek sözlerine başladı.

Tek parselde Türkiye’nin en büyük karma projesi

Bu projelerinin daha önce yaptıkları Next Level projesi gibi karma bir proje özelliği taşıdığını belirten Erdoğan, Merkez Ankara’nın ofislerden, konutlardan, açık alışveriş merkezinden ve bir otelden oluştuğunu kaydederek projenin aynı zamanda, 1 milyon 217 bin metrekarelik inşaat alanına sahip olarak tek parselde yapılan Türkiye’nin en büyük karma projesi olma özelliği taşıdığına dikkat çekti.

Merkez Ankara’yı önemli kurumlar çevreliyor

Ankara’nın bütün adliyelerinin bir araya getirileceği Yeni Adalet Sarayı’nın bu bölgede yer alacağını anlatan Fatih Erdoğan, Ankara’nın en büyük iki şehir hastanesinden biri olan Etlik Şehir Hastanesi’nin aynı bölgede yapıldığını söyledi. Gazi, Hacettepe ve Ankara Üniversitesi gibi Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinin bu bölgede yer aldığını belirten Fatih Erdoğan, Ankara’nın önde gelen müzeleri, kültür sanat merkezleri, stadyum ve kapalı spor salonlarının da Merkez Ankara’nın çevresinde konumlandığına dikkat çekti.

Proje, Yüksek Hızlı Tren Garı’na yürüme mesafesinde..

Projenin sahip olduğu ulaşım avantajlarına dikkat çeken Erdoğan; “İstanbul’u ve birçok şehri Başkent’e bağlayan Yüksek Hızlı Tren Garı Merkez Ankara’ya yürüme mesafesinde. Ayrıca metro ve yeni Başkentray ile projemiz şehir içi ulaşımın da merkezinde. Diğer tüm olanaklarının yanı sıra ulaşımdaki kolaylıklarla da projemiz, Ankara’dan olduğu kadar birçok Anadolu şehrinden yatırımcıları da başkente getirecektir” şeklinde konuştu.

Konutlarda yaşayanlara özel alanlar oluşturuldu

Karma projelerin en önemli handikapının konut sakinleri için özel alanlar oluşturulamadığına dikkat çeken Erdoğan, Merkez Ankara’da aile konutlarında yaşayanlara ait olacak şekilde yaklaşık 20 bin metrekare büyüklüğünde bahçe şeklinde özel alan ayırdıklarını, konutların kendi otoparklarının da girişiyle çıkışıyla tamamen ayrı olacağını söyledi.

Bu projeye özel 1 milyon liralık kredi kullanımına kadar 0.99 vade farkı avantajı var

Kamu bankalarıyla 1 milyon liraya kadarlık konut kredisi kullanımlarında aylık 0.99 vade farkı için 15 yıllık vade için anlaşma sağladıklarını kaydeden Erdoğan, peşin ödenmesi gereken yüzde 20’lik kısım için de konut alıcılarına bir kolaylık sunduklarını ve peşin alınacak tutarın yüzde 5 olacağını, yüzde 15’lik kısmın ise bir balon ödeme şeklinde 1 yıl sonra alınacağını belirterek lansmana özel olacak şekilde metrekare satış fiyatlarının 5 bin 500 liradan ve konut fiyatlarının da 500.000 TL’den başladığını ve  söyledi.

Konutlarda teslimler aralık 2021’den itibaren başlayacak.

 
****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin