21 Mayıs 2024 Salı
Ana SayfaSektörden HaberlerDenizli'de 403 konutun ihalesi yapıldı

Denizli’de 403 konutun ihalesi yapıldı

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Denizli’nin Sarayköy İlçesi Gerali Mahallesi’nde 403 konut inşa etmeye hazırlanıyor. TOKİ bu amaçla dün yani 8 Haziran, Perşembe günü konutlarla birlikte ticaret merkezi, cami ile altyapı ve çevre düzenleme işini yapacak firmayı belirlemek için ihale düzenledi.
Buna göre yükseklikleri zemin+4 planlanan konutların 179’u 2+1, 224’ü ise 3+1 tipinde hayata geçecek.
Projede yer alan konutlar Denizli Sarayköy'ün mimari geleneklerine uygun az katlı, yatay mimaride inşa edilecek. Bununla birlikte modern ve yöresel mimarinin izleri buluşturuldu. Cephelerde zemin kat seviyesinde taş kaplama, dekoratif pencereler,  söveler yer aldı. Mahalle konseptli projede yerleşim alanı, dükkânları, camisi, meydanı, parkları, peyzajı ve sosyal donatılarıyla nitelikli sosyal çevre imkânı sunan TOKİ projesinin aynı zamanda kente değer katacak yeni bir yaşam merkezi haline gelmesi öngörülüyor.
 

PROJE BİLGİ FORMU

Burak Öz
Burak Öz
İstanbul Matbaa Meslek Lisesi, Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Fotoğraf Bölümü önlisans, Selçuk Üniversitesi Gazetecilik lisans, Marmara Üniversitesi Genel Gazetecilik yüksek lisans mezunu. 1990'larda öldürülen gazetecileri konu alan yüksek lisans tez çalışması var. Bugüne kadar Hürriyet (staj), BirGün, Karşı gazetelerinde ve çeşitli internet sitelerinde yüzlerce haberi imzalı ve imzasız şekilde yer aldı. Sarı Basın Kartı taşıma hakkını yaklaşık 10 yıl önce kazandı. Orta düzey İngilizce, 10 parmak F klavye, Photoshop bilgisine sahip.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin

Son Haberler

YAZARLAR

Avatar photo
363 YAZI