CER İstanbul projesi

Ege Yapı'nın bu sene Yedikule'de hayata geçireceği yeni projesinin adı Cer İstanbul olarak açıklandı. Cer İstanbul projesi, nerede, kim yapıyor, teslim tarihi, fiyat, ödeme planı, sosyal donatılar, genel bilgiler haberimizde..

5

İstanbul Avrupa Yakası Fatih ilçesi sınırları içinde yer alan Yedikule mevkii Güntekin sokakta Kennedy Caddesi’ne 500 metre cephesi bulunan Emlak Konut GYO’ya ait 40 bin metrekarelik arsa alanı üzerinde Ege Yapı tarafından 302 milyon TL yatırım bedeliyle hayata geçirilecek olan Yedikule projesinin adı CER İstanbul olarak açıklandı.

Cer İstanbul’da kat planları ve sosyal alanlar

Zemin+3 katlı toplam 10 blok halinde inşa edilecek projede büyüklükleri 63 ile 348 metrekare arasında değişen 1+1, 2+1, 3+1, 4+1, 5+1 ve 6+1 kat planlarında 148 konut, bir otel ve ticari alanlar yapılacak. Daha önce arsanın sahibi olan TCDD’nin bir müzesi de proje alanı içinde yer alacak. Ege Yapı’nın diğer projelerinde olduğu gibi bu projesinde de örnek daire hazırlanması bekleniyor.

Yaklaşık 31 bin metrekaresi peyzaj ve tesis alanının olacağı ve Tarih Yarımada’nın geçmişine sahip çıkılarak yapılacak projenin sosyal donatı alanları şöyle:

  • Peyzajlı yeşil alanlar, yürüyüş yolları ve dinlenme alanları
  • Çocuklar için oyun alanları ve parklar
  • Yüzme havuzu
  • Sosyal tesislerde donanımlı fitness salonu, sauna, hamam
  • Yeme-içme mekânları ve alışveriş dükkanları
  • 7/24 güvenlik hizmetleri
  • Açık ve kapalı otopark alanları

Cer İstanbul’da teslim tarihi, satış fiyatları, ödeme planları

Konutlarda metrekare satış fiyatlarının 11.000 TL ile 20.000 TL arasında değiştiği projede konut teslimlerinin nisan 2020’den sonra yapılması planlanıyor.

Lansman satışlarının 12 nisan 2018 perşembe günü başladığı proje ile ilgili detaylı bilgiler için aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz.

Cer İstanbul projesi görücüye çıktı

Tarihi Yarımada’ya yürüme mesafesinde bulunan projenin konumu

Yedikule Hisarı’nın yanı başında, Tarihi Yarımada’nın büyüleyici güzelliklerine yürüme mesafesinde ayrıcalıklı bir yaşam vadeden ve Marmaray Kazlıçeşme İstasyonu’nun hemen yanı başında bulunan Cer İstanbul projesi konum olarak Avrasya Tüneli girişine 2 kilometre, D100 Karayolu’na (E-5) 4 kilometre, Yenikapı Metro İstasyonu’na 3.5 kilometre ve Yenikapı Feribot İskelesi’ne de 3.4 kilometre mesafede yer almaktadır.

“Az katlı ama çok değerli proje”

Projenin tarihi dokuya sahip çıkacak yüksek bir sorumluluk bilinci ile kentin siluetine uyumlu olarak tasarlandığını söyleyen Ege Yapı Yönetim Kurulu Başkanı H.İnanç Kabadayı “Doğa ve tarihin tüm güzellikleri ile bir arada, az katlı ama çok değerli bir eser oluşturuyoruz. Zamansız bir estetik ve lüks anlayışı içerisinde tasarladığımız Cer İstanbul, sahip olduğu geçmişin görkemini, geleceğin yaşamına taşıyor. Bir tarafında tarihi ve doğası, diğer tarafında ise Marmara Denizi’nin engin maviliklerine bakan Cer İstanbul projesini İstanbul’a kazandırıyoruz. Çünkü zamana ve doğaya yenik düşen bir alan içerisinde adeta küllerinden doğan yeni bir yaşam alanı inşa ediyoruz. Projede doğal ahşap ve taşın yer aldığı detaylarıyla tarihin içinde zamansız bir duruş sergileyen, silueti bozmayacak bir yapı dili kullanırken, mevcut tarihi binaları tamamen aslına uygun bir şekilde restore ederek modern yaşam alanlarına dönüştürüyoruz. Ege yapı olarak bizler kadar Tarihi Yarımada’ya önem veren yabancı turistleri de düşünüyor, hem tarihin içinde keşfedilecek yeni hazineleri gün yüzüne çıkarırken böylesi bir tarih içinde konaklayabilecekleri dünyaca ünlü bir otel grubunun üst segment markasını da yakın zamanda İstanbul’a getirmeyi planlıyoruz” dedi.

Cer İstanbul projesinin harita üzerinde konumu
****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

5 YORUM

  1. Cer İstanbul projesi ile İstanbul’a yeni yaşam alanı kazandırmaya devam edıyorlar. Ulaşım kolaylığı, sosyal alanlar ve fiyat uygunluğu varsa ön talepte bulabilirim.

  2. Projenin özellikleri konum ve sosyal donatılar açısından oldukça olumlu görünüyor. Ön talep tarihi ve fiyat bilgisi hakkında bilgi alabilir miyim?

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin