Binaların yenilenmesine odaklanan inşaat sanayisinde iki hedef..

0

Gayrimenkul sektörünün en önemli alt sektörü olan ve 2.2 milyon kişinin çalıştığı inşaat sanayisinde  yenileme seferberliği başladı. 30’dan fazla üretim dalında binlerce KOBİ’nin faaliyet gösterdiği İnşaat sanayisinin hedefinde hem yenileme faaliyetlerine odaklanarak çarkları döndürüp KOBİ’leri ayakta tutmak hem de dijitalleşme dalgasını yakalamak bulunuyor.

İnşaat sanayisinde üretimin yeniden artırılması için düğmeye bastıklarını ifade eden Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (Türkiye İMSAD) Başkanı Ferdi Erdoğan “160 ülkeye ihraç ettiğimiz ürünlerimiz, iç pazarın da tüm ihtiyaçlarını karşılayacak niteliklere sahip. Elbette kentsel dönüşüm de önemli. Ancak sadece buna odaklanarak yenileme pazarını unutuyoruz” dedi.

Yenilemenin bir makyaj bölümü olduğunu, bunun seramik, dolap, boya gibi işleri kapsadığını dile getiren Ferdi Erdoğan bir de ‘derin yenileme’ yapıldığını belirtti. Derin yenileme kavramının ısıtma-soğutma, havalandırma sistemleri, yalıtım dahil cephe sistemleri, pencere-cam ve çatı-baca sistemleri gibi geniş bir alanı içerdiğini aktaran Erdoğan “Ayrıca yerli üretim için de yenileme pazarının canlanması önemli. İnşaatlarda Türkiye’de üretilen ürünlerin kullanılması gerektiğini Türkiye İMSAD olarak her platformda söylüyoruz. İthal edilen malzemelerin büyük çoğunluğunu zaten kaliteli bir şekilde ülkemizde üretiyoruz. Tamamının da Türkiye’de yapılabileceğine inanıyoruz. Ürünlerimizin kalitesi ve ihracat performansımız Türkiye inşaat malzemesi sanayisinin gücünü yansıtıyor. Ne yazık ki ‘Made in Turkey’ algısı iç pazarda hak ettiği değeri görmüyor.” şeklinde sözlerini tamamladı.
****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin