22 Nisan 2024 Pazartesi
Ana SayfaManşetBeykoz; İstanbul’un Kuzeyinde Deprem İç Göçüne Yön Veren En Önemli Adrestir..

Beykoz; İstanbul’un Kuzeyinde Deprem İç Göçüne Yön Veren En Önemli Adrestir..

Gayrimenkul Sektörü Stratejisti ve Emlak dream editörü, Bilge Özdemir, Deprem tehditi altında bulunan Marmara Bölgesi Göçlerinde Beykoz’un yerini EmlakDream’e özel değerlendirdi.

İstanbul’un İç Göçleri Hızlandı;
 
İstanbul’da yaşanan salgın ve olası deprem gerçeği gündeme geldiğinde gözler Kuzey’e yönelir. Kuzey değince akla ilk Beykoz gelir
 
İstanbul’un olası salgın tehditleri ve deprem gerçeği değerlendirildiğinde hava / oksijen düzeyi ve zemin kalitesi – kilometreye düşen kişi sayısı ile Beykoz önemli bir yerleşim ve yaşam tercihi olarak yarım asırdan beri karşımıza çıkmaktadır.
 
Özellikle İstanbul zemin yapısı incelediğinde en dayanıklı ilçeler arasında yer alan  Beykoz‘un kıyıdan yüksek bölgeleri güven vermekte,  Beykoz’un yıldızı yıllardan beri yükselmeye devam etmektedir…
Değişmeyen Adres; Beykoz Tercih Sebepleri;
Temiz hava: Beykoz, İstanbul’un En temiz havaya sahip üç ilçesinden biridir.
Nüfus Yoğunluğu: Beykoz, İstanbul’da kilometrekareye göre en az nüfuslanmanın olduğu ilçeler sıralamasında 800 kişiyle beşinci sıradadır.
Doğa: Beykoz ve çevresi pek çok doğal orman örtüsü ile kaplıdır. İstanbul Anadolu Yakasında Yemyeşil ormanların eteğinde Karadeniz ile Boğaziçi’nin birleştiği 2 denize erişimin olduğu tek yerdir.
Beykoz, Doyumsuz Güzellikte; Kanlıca, Göksu, Anadolu Kavağı, Paşabahçe, Çubuklu, Riva Semtleri doğanın cömertliğini sunmaktadır.
Deniz seviyesinden 270 metreye kadar yükselen bu yerleşim yerinde Küçüksu, Riva ve Göksu dereleri bulunmaktadır.
Beykoz, İstanbul’da Karadeniz ve Marmara sahil kıyısı olan Geçmişte önemli bir krallık merkezi ve Osmanlı Beylerinin sayfiye yeri olma özelliği ile önemli bir deniz erişim noktasıdır.
 
Tarih Mirası: Beykoz, 3 Bin Yıllık Geçmişi ile günümüze mirasıdır. Camileri, Hisarı, Kasırları, Koruları, Kaleleri, Surları, Çeşmeleri, Tepeleri… tarihe tanıklık etmektir.
 
Kıtaların Buluşma Noktası: Çubuklu’dan İstinye’ye; İstinye’den Çubuklu’ya karşılıklı her 15 dakikada 1 kalkan Feribot ile 15 dakikada “Deniz Köprüsü“ ile kıtalar arası erişim sağlanmaktadır.
 
Bir ayağı Beykoz’da olan Yavuz Sultan Selim Köprüsü, 5 dakika uzaklıkta Fatih Sultan Mehmet köprüsü, 15 dakika uzaklıktaki 15-Temmuz Şehitler Köprüsü; Beykoz’un Asya – Avrupa kıtalarındaki “Kara Köprüleri“ ile kıtaları birbirine bağlamaktadır.
30 dakika uzaklıklardaki; Sabiha Gökçen ve İstanbul Havalimanları “Hava Köprüsü“ alternatifleri ile yerel ve global dünya ile Beykoz’u buluşturabilmektedir.
İstanbul Sakinlerine Nefes Alınabilinen bir çevre sunan Beykoz’un günümüzde yıldızı deprem ile hızla yükselmekte, hızla kaliteli ve nitelikli göç almaktadır.
 
Acarkent Tercihi;
 
Acarlar Şirketler Topluluğu Pazarlama ve Satış Grup Başkanı Bilge Özdemir, Beykoz – Acarkent’de geliştirdikleri Acar Blu ve Acar Verde projelerine yönelik, Depremler sonrasında Deprem Bölgesinden İstanbul’a göç edenler ve İstanbul içinden önemli talep almaya başladıklarını ifade etmektedir.
 
Özellikle; İstanbul’un merkezi noktaları Beşiktaş – Şişli – Kadıköy – Bakırköy’de 2000 öncesi yapılarda yerleşik ve İstanbul sahil aksında yaşayanlardan önemli yönelim olduğunu belirten Bilge Özdemir, talebin Beykoz’da yer bakmaya gelenlerden…. Beykoz’da müstakil arayışında olup; bütçeleri yetişmediği için sağlam zeminde güvenilir dairelere yönelenlerden… ilçeler arası göç alternatifinde öneride bulunmaları için emlakçılarını yetkilendirenlerin emlakçılarından oluştuğunu belirtmektedir.
 
Şubat ayında; son 3-4 yılın telefon- email – info ve ziyaret düzeyinde 10 katına varan yoğunluk yaşadıklarını belirten Özdemir, bu yoğunluğu Beykoz’da ve Acarkent’in içinde olmaya bağlıyor.
İstanbul’un elit yerleşim ve yaşam tercihinde yıllardan beri ilk sıralarda yer alan  Beykoz Acarkent, Şimdi; yerleşime hazır Acar Blu ve kısa sürede teslim edilecek olan Acar Verde projeleri ile göç tercihlerine yön vermektedir.

PROJE BİLGİ FORMU

Bilge Özdemir
Bilge Özdemir
Bilge Özdemir, pazarlama ve işletme konularında yurtdışı ve yurtiçinde eğitim almış ve önde gelen firma ve gayrimenkul projelerinde uzun süre üst düzey profesyonel yöneticilik yapmış, sektörü bilen, proje geliştirip yönlendiren, proje pazarlama ve satış misyonundan gelen vizyon sahibi girişimcidir.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin

Son Haberler

YAZARLAR

Avatar photo
363 YAZI