Barbaros Bulvarı’nda kat sınırlaması olmayacak

Beşiktaş ilçesinde bulunan Barbaros Bulvarı'ndaki binalara kat sınırlaması getirilmeyecek.

0

Beşiktaş ilçesinde bulunan Barbaros Bulvarı’ndaki binalara kat sınırlaması getirilmeyecek.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Planlama Müdürlüğü’nce prestij caddesi olarak planlanan Barbaros Bulvarı’nda serbest bırakılan yüksekliklerin 6 ve 8 katla sınırlandırılması talebi kabul edilmedi.

Ünlü müteahhit firmalarının kat karşılığı sözleşmesi imzaladığı bulvar, köprülere ulaşım ve boğaz manzarasına hakim olması sebebi ile astronomik rakamlarla fiyatlandırılması planlanıyor.

 

Bu arada, Barbaros Bulvarı’ndaki eski binaların dönüşümü de bekleniyor. Barbaros Prestij Alanında arsa büyüklüğüne göre 2.5 emsal imar izni verilirken yükseklik serbest bırakıldı.

Nisan ayında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nın oluruyla Boğaz siluetine aykırı yapılaşmaların oluşmasını engellemek amacı ile yeniden plan çalışması gerçekleştirildi. Binaların, dikey değil yatay yapılaşmasını sağlayabilmek amacıyla, zemin altı katların otopark ve bodrum olarak değerlendirilmesi de önerildi. Belediye meclis komisyonuna sunulan plan düzenleme teklifi meclisin mevcut planların korunması gerektiği düşüncesiyle kabul edilmedi.

Kaynak: Sabah
****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin