26 Şubat 2024 Pazartesi
Ana SayfaManşetBakan Kurum'dan "Marmara Denizi" açıklaması..

Bakan Kurum’dan “Marmara Denizi” açıklaması..

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşımla daha temiz bir Marmara için yeni yeni bir denetim modelinin hayata geçirilerek Marmara Denizi’nin İHA’larla izleneceğini, uydu görüntülerinden anlık takip edileceğini söyledi.

“Gemilerden Kaynaklanan Deniz Kirliliği Tespiti Hakkında Yetki Devri Genelgesi” ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Bakan Kurum, “Daha Temiz Bir Marmara” için yeni denetim modeli hayata geçiriyoruz, genelgemizi yayımladık” dedi.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nca yapılan çalışmalar sonucunda, Marmara Denizi’nde gerçekleştirilen deniz denetim faaliyetlerinin güçlendirilmesi ve bölgeye özgü bütünleşik bir yapı kazandırılması amacıyla “Gemilerden Kaynaklanan Deniz Kirliliği Tespiti Hakkında Yetki Devri Genelgesi”nde düzenleme yapıldı.

Bakanlık tarafından yayımlanan genelge ile deniz trafiğinin yoğun olduğu İstanbul ve Kocaeli deniz yetki alanında, deniz araçlarının 2872 sayılı Çevre Kanunu hükümlerine uyup uyulmadığının etkin ve uzaktan algılama yöntemleri ile denetlenmesi için Çevre Kanunu’nun 12’inci maddesi uyarınca Türkiye Çevre Ajansı’na yetki verildi.

PROJE BİLGİ FORMU

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin

Son Haberler

YAZARLAR

Avatar photo
360 YAZI