4 Haziran 2024 Salı
Ana SayfaSektörden HaberlerAcunkent mağdurları son çare olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sığındı..

Acunkent mağdurları son çare olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sığındı..

Uluhan Grup'un 2010'da başlayacağını söyleyip 2012'de teslim sözü verdiği ama kağıt üstünde kalan Acunkent projesinden ev alma hayaliyle paralarını kaptırıp mağdur duruma düşen vatandaşlardan yaklaşık 100 kadarı Esenyurt'tan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konutunun bulunduğu Kısıklı'ya seslerini duyurmaya geldiler. 6 haziran salı akşamı saat 22.00 sularında ellerinde Türk bayrakları ve Cumhurbaşkanına hitaben yazılmış pankartlarıyla gelen ve deyim yerindeyse çalmadık kapı bırakmadıktan sonra son çare olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sığınan Uluhan Grup – Acunkent mağdurları burada bir basın açıklaması yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'a tezahuratlar altında yapılan açıklama şöyle:
''Sayın Cumhurbaşkanımız; hikayemiz 2010'da başladı. 2012 Haziran ayında teslim edilecekti. Yerlerimiz teslim edilmediği gibi son 4 yıldır da inanması zor bir trajedi yaşıyoruz. Önce hukuk kapılarında bekçi olduk. Hukuk içinde hakkını alabilmiş tek bir kişi bile olmadı. Tek bir kişi ceza almadı. Çaldığımız bütün kapılar yüzümüze kapandı. Tek umudumuz sizsiniz. İnanıyoruz siz garip dostusunuz. Her zaman gerçek mağdurun yanında oldunuz. Şu an kapınıza ailelerimizle geldik. Derdimizi ancak siz çözersiniz.'' 

PROJE BİLGİ FORMU

Gökhan Bahadır
Gökhan Bahadır
1980 Bursa'nın İnegöl ilçesinde doğdu. İlkokul, ortaöretim ve lise hayatını İnegöl'de tamamladıktan sonra üniversiteyi Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler bölümünde okudu. 2011 yılından bu yana Emlakdream.com'da gece editörü olarak görev almaktadır.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin

Son Haberler

YAZARLAR

Avatar photo
363 YAZI