4 özelleştirme ihalesinden 1.757 milyar TL gelir sağlandı..

0

Kamuya ait işletme ve tesislerinin özelleştirme ihalelerinden 4 tanesi daha Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanarak Resmi Gazete’de yayımlanıp yürürlüğe girdi. Bu ihalelerin karşılığında devletin kasasına 1 milyar 757 milyon liralık gelir kaydedildi.

Bu 4 özelleştirme ihalesi şöyle:

Mersin Taşucu Limanı

Türkiye Denizcilik İşletmeleri’ne ait, Mersin Taşucu Limanı’nın işletme hakkının 40 yıl süreyle verilmesi yöntemiyle ve liman geri sahasında yer alan 714 bin 200 metrekare taşınmaz ile üzerindeki tüm yapı ve tesislerin, 684 milyon liraya CEY Grubu Ortak Girişimi’ne (Ceynak Lojistik -Ceyport Terminal) işletme hakkının verilmesine ve satışı.

EÜAŞ Topçam HES

Elektrik Üretim A.Ş.’ye (EÜAŞ) ait Topçam Hidroelektirik Santrali ile santral tarafından kullanılan taşınmazların 925 milyon lira bedelle Bilgin Güç Santralleri’ne işletme hakkının verilmesi.

EÜAŞ Aliağa Tesisleri

Mülkiyeti Elektrik Üretim AŞ’ye ait Aliağa’daki 39 bin 862 metrekare arazi ve üzerinde bulunan yapıların 130 milyon liraya CSY Global Enerji’ye satılması

Adana’da 3 bin metrekarelik arazi

Mülkiyeti Maliye Hazinesi adına kayıtlı Adana Sarıçam’daki 2 bin 846 metrekare taşınmazın 18 milyon 100 bin liraya HMK Tütün’e satılmasına karar verildi.
    ****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

    Yorum Yapın

    Lütfen yorumunuzu girin!
    Lütfen isminizi girin