3S Kale’den Topkapı ve Avcılar’a Konut Projesi

0

İşadamı Sadık Özgür tarafından kurulan ve Türkiye’nin önde gelen markalarından olan, sektörünün öncüsü Kale Kilit, hizmet ağına yeni halkalar eklemeye devam ediyor. Dev markanın bünyesinde bulunan gayrimenkul stokları yeniden değerlendirmek amacıyla 2011 yılında Sadık Özgür’ün kızları Sema Gürün, Sefa Çizer ve Sedakat Özgür tarafından kurulan 3S Kale Gayrimenkul Geliştirme ve Yatırım A.Ş. ve 3S Kale Yapı ve Ticaret A.Ş. şirketlerinin yeni yol haritası kamuoyuna açıklandı. 2014 yılında 3S Kale Enerji şirketi ile jeotermal enerji alanında yatırımlar da yapan grubun 3S Kale Holding A.Ş. çatısı altında toplanmasının ardından her iki alanda da büyüme hedefleri olduğunu belirten Yönetim Kurulu Başkanı Sema Gürün ile kız kardeşleri ve Holdingin Genel Müdürü Alp Gürün (oğlu), aralarında Yayın Danışmanımız Mehmet Canıtatlı’nın da yer aldığı bir grup gazeteciye şu açıklamaları yaptılar:
 
*3S Kale Holding devam eden enerji ve gayrımenkul alanındaki yatırimlarıyla Türkiye ekonomisi için katma değer sağlamıştır ve ülke gelişimine destek vermeye devam edecektir. 
 
*Kale Kilit’in kurucusu olan babamız, Onursal Başkanımız Sadık Özgür’ün öğretileri bizlere ışık tutuyor. Bundan sonra da 3S Kale Holding Ailesi olarak yatırımlarımıza hız vereceğiz.
 
*2016 yılsonu itibarıyla 217 milyon lira ciro hedefleyen grubumuz kendi öz kaynaklarıyla yoluna devam edecektir.
 
*3S Kale Gayrimenkul Geliştirme şirketimiz Beylikdüzü ve Fenerbahçe’de kentsel dönüşüm kapsamında projeler yürütüyor. Bu şirketin 2016 yılı ciro hedefi 171 milyon lira olup, her yıl iki yeni gayrimenkul projesi geliştirme planımız var.
 
Türkiye’nin jeotermal elektrik enerji üretiminin yüzde 10’luk kısmını karşılamayı hedefliyoruz. Bu kapsamda 2014 yılında kurduğumuz 3S Kale Enerji şirketi ile elektrik enerjisi üretmek ve şehir ısıtması sağlamak amacıyla jeotermal kaynaklara yöneldik.
 
Gayrimenkulde yeni adresler: Avcılar ve Topkapı
 
*Ekim 2016’da, İstanbul Üniversitesi Avcılar Yerleşkesinin arkasında, ulaşım ana akslarına çok yakın bir bölgede, 28.000 metrekare arsa üzerinde proje başlatıyoruz. 72.000 metrekare satılabilir alanıyla yatırım değeri 350 milyon lira olan projede, toplam 523 adet daire ve 12.000 metrekare mağaza alanı olacak. 
 
*2017’nin ilk yarısinda ise Topkapı projemizi tanıtacağız. Topkapı’nın en gözde yerlerinden birinde yükselecek projemizin 250 milyon lira yatırım değeri bulunuyor. Topkapı'daki projemiz 30 bin metrekarelik satılabilir alandan oluşacak ve 300 daire planlandı.
 
*İki projemiz de kentsel dönüşüm projesidir ve kendi öz kaynaklarımızla ve tek başına inşa edeceğimiz projelerdir.
 
*Projelerin detayları netleşme sürecinde. Henüz bir ön talep süreci de başlatılmadı. 
 
*Her iki lokasyonda da yer alan üniversitelerdeki öğrenci potansiyelini dikkate alarak küçük daire tipleri de (1+1) üreteceğiz.
 
*Ticari alanlarla ilgili tasarrufumuz önümüzdeki dönemde netleşecek. 
 
*Muhtelif semtlerde toplamda 47 bin metrekarelik arsa stoğumuz var. Bu da 275 bin metrekarelik inşaat alanı demektir. Bunları bir bir değerlendireceğiz.
 
*Odağımızda İstanbul var. Ancak gelen fırsatları da değerlendirmeyi düşünüyoruz. Yaptığımız projelere kadın eli değmiş olacak. 
 
*Şu anda ise Beylikdüzü (KALE KENT) ile Fenerbahçe'de (Kale Övgü Evleri, And, Huzur ve Poyraz Apartmanları) konut projelerimiz var.
 
Kira gelirleri artıyor
 

*3S Kale Yapı şirketi bünyesinde de bir ilköğretim binasının yanı sıra bir alışveriş merkezi, muhtelif sayıda mağaza ve 6 ticari üniteden oluşan toplam 98 bin metrekare kiralanabilir alan bulunuyor. 2015 yılında 33 milyon lira kira geliri elde edildi. Bu yıl gelirlerimizde yüzde 16’lık artış söz konusu.
 
Enerji yatırımları devam edecek
 
*Aydın ruhsat sahamızda tek bir kuyuda 3,5 MW gücünde bir keşfimiz oldu. Önümüzdeki bir yıl içinde tamamlanacak 20 milyon dolar yatırım tutarında 6 adet derin sondaj kuyusuyla keşif bölgesini geliştireceğiz. Bu lokasyonda toplam 50 milyon dolar yatırımla 20 MW gücünde bir elektrik enerji santralini, 2018 yılının üçüncü çeyreğinde devreye almayı planlıyoruz.
 
*Bu yılın ikinci yarısında Niğde-Aksaray bölgesinde 7 milyon dolar tutarında iki adet araştırma kuyusu açacağız. Orta vadede hedefimiz, Türkiye’nin jeotermal elektrik enerji üretiminin yüzde 10’luk kısmını 3S Kale olarak tek başımıza karşılamaktır.
 
Bundan sonra üç kız kardeş olarak atacağımız her adımda isimlerimizin başharfi olan 3S'den vazgeçmeyeceğiz. Bunlar; sevgi, saygı ve sorumluluktur. 

Mehmet CANITATLI / Emlakdream.com
    ****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

    Yorum Yapın

    Lütfen yorumunuzu girin!
    Lütfen isminizi girin