10 Temmuz 2024 Çarşamba
Ana SayfaKonut Projeleri1STANBUL'DA ÖDEME MODELİ SATIŞLARI FIRLATTI

1STANBUL’DA ÖDEME MODELİ SATIŞLARI FIRLATTI

Yaşam alanlarına ilişkin özelliklerinin ve farklı cephe tasarımlarının yanı sıra özel ödeme planıyla da öne çıkan 1stanbul, Ispartakule bölgesinin en dikkat çekici projelerinden biri. Ispartakule'nin girişinde kurulan 1188 konutluk 1stanbul'da şu ana kadar 500'e yakın konut satıldı. Ekim 2012'de tamamlanacak 1stanbul projesi Ispartakule'de, TEM çıkışında yer alan ve içinde farklı konut tiplerini barındıran 15-17 katlı, 11 bloktan oluşuyor.  Proje yüzme havuzundan buz pistine kadar pek çok sosyal tesisi içinde barındırıyor. Projenin yüzde 85'i yeşil alandan oluşuyor. Şehrin tüm imkanlarını bünyesinde barındıran 1stanbul'da 1300 metrekarelik sosyal alan mevcut. Artık hemen her projede yer alan havuz, fitness salonu, sauna gibi tesislerin yanı sıra; buz pistinin de yer alması 1stanbul'u farklı kılan özelliklerden sadece biri.

Blokların etrafının tamamen su kanalları ile çerçevelendiği, kat aralarında kat bahçelerinin bulunduğu, yeşil alan ile süslenmiş bölgenin en renkli mimarisine sahip proje adını da farklı ve İstanbul'u yansıtan mimarisinden alıyor. Aynı alan üzerinde birçok farklı tipte daire yapılmasına imkan tanıyan, konvansiyonel inşaat sistemi ile yapılandırılan projede deprem güvenliği, ses ve ısı yalıtımı maksimum düzeyde inşaat teknikleri ile yapılandırılıyor.

 
HALDEN ANLAYAN ÖDEME PLANI

Projede Türkiye'de ilk defa Avrupa Proje yönetiminin geliştirdiği bir yıl peşinat ve taksitlerin ertelendiği “halden anlayan ödeme planı” ile daireler satılıyor. Buna göre, 1stanbul Projesi'nin lansmana özel ödeme planından faydalanarak, 2011 Ekim ayının ortasına kadar konut alanların işsiz kalması durumunda kredi taksitleri 12 ay boyunca işsizlik sigortası kapsamında ödenecek. Arzu edenler taşınma ve yeni eşya maliyetlerini de dekorasyon kredisi kapsamına alabilecek. Mevcut konut kredilerinde alınan hayat sigortası maliyetinin yüksek olmasını göz önünde bulunduran 1stanbul Projesi, “halden anlayan ödeme planı”nda sigorta zorunluluğuna da yer vermiyor.


Yapımcının gözünden

1stanbul İcra Kurulu Üyeleri Adnan Akyüz ve Halil Ege projenin bölgede farklı mimarisiyle öne çıktığını belirterek, şunları söyledi:

“İstanbul projesi, Ispartakule'de TEM çıkışının hemen yanı başında bulunuyor. Satışların büyük bir hız ile ilerlediği proje; buz pisti, sauna hamam, fitness salonu, yüzme havuzları, yapay gölet ve bloklar etrafındaki su kanalları ile tam bir su cenneti konumunda. Özellikle projenin farklılığı ve halden anlayan ödeme modeli çok büyük bir ilgi gördü. Farklı mimarisi, su kanalları projenin renkli yapısı ve kat bahçeleri tüketiciyi memnun ediyor. 1stanbul'un komşu parselinde ticari alan ve yaklaşık 800 konuttan oluşan ikinci etabı ile ilgili çalışmalar da devam ediyor.”


YAKIN PLAN

Projenin adı: 1stanbul Projesi

Projenin yeri: Ispartakule

Projenin mimarı: YPU Mimarlık

Projenin arsa büyüklüğü: 90 dönüm

İnşaat alanı: 206.000m2

Blok sayısı: 11 Blok

Daire tipleri metrekare: 1+1, 2+1,3+1

Toplam daire sayısı: 1188

İnşaata başlama tarihi: 0cak 2011

Teslim tarihi: 2012 Ekim-Kasım –Aralık

Fiyatları: 129.000 TL'den başlıyor

 

Hangi daire kaç lira?

Tipi         Başlangıç fiyatı

1+1 – 129.000

2+1 – 151.000

3+1 – 221.000

4+1 – 346.000

 

1stanbul İletişim Bilgileri

Web: www.biristanbul.com

Telefon: 212 405 09 40

PROJE BİLGİ FORMU

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin

Son Haberler

YAZARLAR

Avatar photo
363 YAZI