ZUCHEX 12 Eylülde Kapılarını Ziyaretçilerine Açıyor

Bu yıl 30'uncusu düzenlenen Zuchex Ev ve Mutfak Eşyaları Fuarı 12 eylülde TÜYAP Beylikdüzü'nde başlıyor.

0

Tarsus Turkey tarafından organize edilen, uluslararası katılımcıların yer aldığı ve bu yıl 30. kez kapılarını ziyaretçilere açacak olan Zuchex Fuarı 12-15 eylül tarihleri arasında İstanbul Beylikdüzü TÜYAP’ta gerçekleştirilecek.

Türk firmaları için sektörel olarak yaklaşık 10 milyar dolarlık ticaret hacmine sahip fuarda, metal mutfak eşyaları, cam-porselen-seramik ev eşyaları, elektrikli ev aletleri, plastik ev ve bahçe gereçleri, dekorasyon ürünleri alanlarında üretim ve pazarlama faaliyetlerinde bulunan 600’den fazla katılımcı firma, ürünlerini tanıtarak yeni pazarlara ulaşma fırsatları yakalayacaklar. Fuarı 4 gün boyunca yaklaşık 32 bin kişinin ziyaret etmesi bekleniyor.

T.C. Ticaret Bakanlığı, ZÜCDER, İMMİB ve KOSGEB’in destekleriyle düzenledikleri fuarın Türk ev ve mutfak eşyaları sektörü için önemli fırsatlar sunacağını belirten Tarsus Turkey Genel Müdürü Zekeriya Aytemur, bu yılki fuar kapsamında ilk kez uyguladıkları Overseas Buyer programıyla yurt dışından 5 bin alıcıyı Zuchex’e getireceklerinin bilgisini vererek Zuchex 2019 katılımcılarının, bu program sayesinde gerçekleştirecekleri birebir satın alma görüşmeleri neticesinde ciddi bir satış hacmi yakalayacaklarına inandıklarını söyledi.

Türk firmaları fuardan 1.5 milyar dolarlık ticaret hacmi bekliyor

Zuchex 2019 ile ilgili değerlendirmelerde bulunan ZÜCDER Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Öksüz ise açıklamasında “Sektörümüzün ihracatı 2018’de bir önceki yıla göre yüzde 13 artarak 4.7 milyar dolara ulaştı. 2019 sonunda ise geçen yıla göre yüzde 15 artışla 5.5 milyar dolarlık ihracat hedefliyoruz. 4 gün sürecek Zuchex fuarında minimum 1.5 milyar dolarlık ticaretin gerçekleşmesini bekliyoruz. Hatta bu rakam daha da artabilir. Bu büyük buluşma, sektörümüzün ihracat hedeflerini tutturmasında çok önemli bir basamak olacak” dedi.
****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin