Bodrum’da kaçak yapılar için suç duyurusu!

Bodrum'da 3 vatandaş, üç ayrı yerdeki yapılar için savcılığa suç duyurusunda bulundu..

0

Muğla’nın Bodrum ilçesinde imara aykırı durumları olan veya kaçak yapılar için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın başlattığı mücadeleye vatandaşlar da münferiden destek vermeye başladı.

Bodrum’daki üç vatandaş, üç ayrı yerde imara aykırı durumları olan yapıları savcılığa şikayet ederek suç duyurusunda bulundular.

Eski Çeşme ve Gökçebel mahallelerindeki bazı yapılarda uygunsuzlukların olduğunu ileri süren iki vatandaş, sahilde bulunan günü birlik alandaki yapılar ve bodrumların da kaçak olduğu öne sürerek imara aykırı yapılaşmalarla ilgili Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığına yaptıkları suç duyurusu dilekçesinde şüphelilerin tespit edilerek cezalandırılmaları adına kamu davası açılması için gerekli işlemlerin başlatılmasını talep ettiler.

Bir vatandaş ta Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Mekansal Planlama Genel Müdürlüğü ile Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Daire Başkanlığına müracaat ederek Ortakent-Yahşi Bağarası mevkisinde “3. Derece Doğal Sit Alanı” sınırlarında kalan bir parselin mevcut imar durumunun korunmasını istedi.
****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin