Zeytinburnu Belediyesi’nden tepki çeken havuz kararı!

Zeytinburnu Belediyesi'nin aldığı tartışmaya açık bir kararla ilçe genelinde yapılacak projelerde 10 bin metrekareden büyük alanlarda açık havuz yapılmasının yasaklanıp mescit yapılmasının zorunlu hale getirilmesi itirazlara da yol açtı.

0

Çok sayıda nitelikli konut projesinin hayata geçirildiği ve sahip olduğu kentsel dönüşüm potansiyeliyle önümüzdeki dönemlerde de çok sayıda konut projesinin hayata geçirilmesi beklenen Zeytinburnu’da dün Belediye Meclisi’nde çok tartışılacak kararlar alındı.

Açık havuz’a yasak gelirken mescit yapmak zorunlu tutuluyor

Cumhuriyet Gazetesi’nde yer alan habere göre Belediye Meclisi’nin dün gerçekleştirilen oturumunda oy çokluğu ile Zeytinburnu genelinde 10 bin metrekareden büyük alanlarda açık havuz yapılması yasaklanırken mescit yapılması zorunlu hale getirildi. Ayrıca ilçe genelinde bundan sonra yapılacak yeni projelerde yapılacak 1+1 daire sayısı toplam daire sayısının yüzde 15’ini geçemeyecek.

Belediye Meclisi’nde oy çokluğuyla kabul edilen konuyla ilgili imar komisyon raporu şu şekilde:

“10 bin metrekare ve daha büyük parsellerde yapılması zorunlu olan mescit bloklardan bağımsız ayrık olarak yapılacak olup yönetmelikte belirlenen taban alanı hesabı ve bloklar arası yapı yaklaşma mesafelerine tabi değildir. Emsal hesabına göre yapılacak bütün uygulamalarda açık havuz yapılamaz ve 1+1 tipi konut sayısı toplam konut sayısının yüzde 15’ini geçemez”

Karara hayır oyu veren meclis üyeleri karara tepki göstererek itirazlarını sürdüreceklerini açıkladılar.
****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin