Yurtdışı müteahhitlik işlerinde yükseliş bekleniyor..

Yılda 15 milyar doların altına inen Türk müteahhitlik firmalarının yurtdışı iç hacminde resmi açıklamalara göre bu yıl artış bekleniyor.

0

Dünya Gazetesi internet sayfasında yer alan habere göre geçtiğimiz yıllarda yılda 30 milyar dolar seviyesini gören Türk inşaat şirketlerinin yurt dışında hayata geçirdikleri müteahhitlik projeleri iş hacmi; uçak krizi sonrasında başta Rusya olmak üzere bir gerileme dönemin girmiş ve yıllık iş hacmi yarı yarıya bir düşüşle 15 milyar doların altına gerilemişti.

Resmi makamlar; bu yılın ilk yarısında şirketlerimizin yurtdışında 9.2 milyar dolarlık yeni proje aldıklarını ve 2018’in ikinci yarısında da benzer performansın devamı halinde yıllık 20 milyar dolara doğru bir yükselişin yaşanacağını ifade ediyorlar.

Yetkililer; proje alınan ülke sayısında azalma olmasına karşın ortalama proje değerlerinde önemli bir yükseliş olduğuna dikkat çekiyorlar. 2017 yılında 52 ayrı ülkede alınan ve ortalama 54 milyon dolara kadar düşen proje başına değerler; bu yılın ilk 6 aylık periyodunda 18 ülkede alınan toplam 84 proje ile 110 milyon dolar seviyelerine çıkmış durumda.
****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin