Enka İnşaat; borsada işlem gören şirket paylarını geri toplamaya devam ediyor

2018 yılı içinde 3 kez BİST'te işlem gören hisselerini toplama kararı alan Enka İnşaat; bu yıl dördüncü kez şirket paylarını geri alım kararı aldı.

0

2017’nin temmuz ve ağustos aylarında borsada işlem gören hisselerinden geri alımlar yapan Enka İnşaat; 2018’in ocak, mayıs ve haziran aylarında şirket paylarını toplamaya devam ettikten sonra temmuz ayında da hisse alımına devam kararı aldı.

Şirket tarafından Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada Genel Müdür Yardımcısı İlhan Gücüyener’in 5 milyon adede kadar hisse alımı için en fazla 50 milyon TL fon ayrıldığını bildirdi.

Enka İnşaat tarafından SPK’ya yapılan açıklamada; küçük hissedarların menfaatlerinin korunması amacıyla Kurulun ikinci bir duyurusuna kadar uygulanmak üzere; borsada nominal bedeli 5 milyon TL tutarına kadar kendi paylarının geri alımını gerçekleştirmesine, geri alım için ayrılacak fonun en fazla 50 milyon TL olarak belirlenmesine karar verildiği duyuruldu.

Şirketin pay geri alımları kapsamında bugüne kadarki alımları 26 Haziran tarihi itibarı ile 32.6 milyon adede ulaşmış durumda.
****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin