Reklam
3 Ekim 2022 Pazartesi
Ana SayfaBölge RaporlarıYeni konut metrekare fiyatlarının 200 bin lirayı aştığı ilçeler..

Yeni konut metrekare fiyatlarının 200 bin lirayı aştığı ilçeler..

TSKB Gayrimenkul Değerleme şirketinin İstanbul, Ankara ve İzmir’in bazı ilçelerinde yaptığı araştırmalar, sıfır konuta ulaşmanın ne kadar zor olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi.

İstanbul’da konut talebinin canlı olduğu 12 ilçede yapılan araştırmaya göre standart bir yeni binada en ucuz konut; 12 bin liradan başlayan metrekare satış fiyatlarıyla Esenyurt’ta bulunuyor. Merkezi ilçelere yönelince ise metrekare fiyatı 95 bin liraya çıkıyor. İstanbul’da site içinde yeni bir ev almak istediğinizde ise en uygun metrekare fiyatı 30 bin TL. Yani 100 metrekare en ucuz ev 3 milyon liradan satılıyor. Yine merkezi ilçelerden Beşiktaş, Şişli ve Kadıköy’e bakıldığında ise sadece 1 metrekarenin fiyatı 200 bin lirayı aşıyor.

İzmir’de yeni bir binada en ucuz evin metrekare fiyatı 6 bin 500 lira olsa da birçok ilçede 10 bin lira bandının aşıldığı görülüyor. En yüksek metrekare fiyatına bakıldığında ise rakam 85 bin liraya kadar çıkıyor. 3 büyük ilde en uygun yeni konut seçenekleri ise Ankara’da. Çankaya, Keçiören ve Yenimahalle dışındaki ilçelerde metrekare fiyatı 10 bin liranın altında seçenek var. Hatta merkezi olmayan noktalarda fiyatlar 4-5 bin lira bandına düşüyor. Başkentte en yüksek fiyatlara bakıldığında ise metrekare satış fiyatı 50 bin lirayı buluyor.

Kaynak: Gülistan Alagöz-Hürriyet

 

RELATED ARTICLES

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin

Son Haberler

YAZARLAR

Ayla Özer
325 YAZI