“Yapı Kayıt Belgesi alırken dolandırılmayın” uyarısı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, imar barışı çerçevesinde Yapı Kayıt Belgesi alınırken dolandırıcılara yönelik uyarılarda bulundu.

0

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, imar barışı çerçevesinde Yapı Kayıt Belgesi alınırken dolandırıcılara yönelik uyarılarda bulundu.

Özhaseki, ”cuma günü gerek ‘e-devlet’ üzerinden gerekse bireysel başlayan Yapı Kayıt Belgesi’ne başvuruda, kısa sürede rakamın 144 bine ulaşıldığını söyledi.

‘Cuma günü öğleden sonra kayıt almaya başladıklarını anlatan Özhaseki, “Haliyle vatandaşın çok kolay bir şekilde girebileceği bir sistem tercih ettik. E-devlet üzerinden herkes yapabildiği için hiç kimseye müracaat etmeden, aracı kullanmadan, ayrıca bir masraf etmeden rahatlıkla vatandaş internet üzerinden bize müracaat edebiliyor. Eğer bunu yapmak istemiyorsa il müdürlüklerimiz, bunu açtığımız şubeler, ilçelerdeki tapu müdürlüklerinden yardım alabilirler.” dedi.

“Üç günde 144 bin başvuru”

Özhaseki, umduklarının üstünde bir ilgiyle karşılandıklarını aktararak, “Şu ana kadar neredeyse 3 günde yapılan müracaatlar 144 bine ulaştı. Yani, 144 bin vatandaşımız ‘Ben mağduriyeti anladım, gidermek istiyorum. Onun için de bu işlerden istifade etmek istiyorum’ diyor. Tabii bunun yanı sıra işlem yapmadan formu görmek için için sitemize giren çıkan vatandaş sayımız 100 binlerce. Yani o zaman ben anlıyorum ki tespitlerimiz doğru. Türkiye’nin neredeyse yüzde 60’ı, yani elimizdeki yapıların tamamının yüzde 60’dan fazlası neredeyse bu sayı 15 milyona tekabül ediyor, bu işten istifade edecek. 80 milyonluk bir ülkede 50 milyona yakın vatandaşımız bu işten istifade edecek gibi gözüküyor.” diye konuştu.
****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin