26 Şubat 2024 Pazartesi
Ana SayfaSektörden HaberlerÜmraniye’nin En Nefes Alan Projesi.. Limonlu Bahçe Konakları..

Ümraniye’nin En Nefes Alan Projesi.. Limonlu Bahçe Konakları..

Ümraniye’nin merkezinde yer alan Limonlu Bahçe Konakları, ana caddenin üzerinde bulunması ve önemli ulaşım akslarına olan bağlantısı sayesinde kent yaşamının bir parçası olmasının yanı sıra özgün peyzaj tasarımı sayesinde kullanıcılarına doğa ile iç içe bir yaşam sunmaktadır. Çevresindeki yeni konut yerleşimi ve komşu parselindeki AVM bölgesi dolayısıyla insan hareketliliğinin merkezinde yer alan projede, iç ve dış mekân ayrımının önem kazandığı bir tasarım anlayışı benimsenmiştir. Kamusal ve özel alanların birbirinden ayrımı arazideki kot farklarının doğru bir biçimde kullanılması ile sağlanmış ve iç ve dış mekân dengesi kurulmuştur.

Dikey yapılaşmanın neden olduğu yeşil alanların eksikliği sorunu, yüzde 70 peyzaj alanına sahip Limonlu Bahçe Konaklarında ortadan kalkmıştır. Sosyal alanlarda keyif ve konforun bir arada sağlanmasıyla kullanıcılar yaşam alanlarından uzaklaşmadan birçok ihtiyacını karşılayabilmektedir. Projede 2 bin 450 metrekare kapalı sosyal tesis alanı içerisinde farklı spor dalları için birbirinden özel tesisler bulunmaktadır. Kapalı havuz, fitness salonu, kapalı mini futbol sahası, basketbol sahası, sauna, buhar odası ve Türk hamamı gibi sosyal alanlar da proje içerisinde yer almaktadır. 

Cadde kotunda, metro ile direkt bağlantısı bulunan aks üzerinde yer alan ve farklı kullanıcı profillerinin kullandığı sirkülasyon alanına hizmet eden ticari alanlar konumlandırılmıştır. Çeperde ticari ve sosyal alanlar ile birlikte dinamik bir yaşam yer alırken projenin iç kısmında ise konut bölgesinin kullanımına sunulan yeşil alan bölgesi yer almaktadır. Kot farkı sayesinde ticari alanlardan izole olmuş konut yaşamı, gölet çevresinde yer alan rekreasyon alanları ve limon ağaçlarının yer aldığı peyzaj tasarımı ile yeşil doku ile ilişki içindedir.

PROJE BİLGİ FORMU

Gökhan Bahadır
Gökhan Bahadır
1980 Bursa'nın İnegöl ilçesinde doğdu. İlkokul, ortaöretim ve lise hayatını İnegöl'de tamamladıktan sonra üniversiteyi Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler bölümünde okudu. 2011 yılından bu yana Emlakdream.com'da gece editörü olarak görev almaktadır.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin

Son Haberler

YAZARLAR

Avatar photo
360 YAZI