17 Temmuz 2024 Çarşamba
Ana SayfaManşetTürk gayrimenkul yatırımcılarının Birleşik Krallık ilgisi..

Türk gayrimenkul yatırımcılarının Birleşik Krallık ilgisi..

Merkezi, İngiltere’nin başkenti Londra’da olan emlak yatırım ve yönetim danışmanlığı şirketi Allytta’nın CEO’su Neşe Alex Jenkins, Birleşik Krallık’a yatırım yapan Türkler arasında Londra, Liverpool ve Manchester’in, İskoçya’da da Glasgow’un revaçta olduğunu söyledi.

Londra dışındaki bu 3 kentte 200- 250 bin sterline ev alınabildiğini, kira getirisinin de yüzde 6-7 bandında olduğunu kaydeden Jenkins, bu kentlerde genelde çocukları üniversite eğitimi alanların yatırım yaptığını ifade ederek “Hazır oğlum/kızım okuyor… Kira ödemek yerine konut alalım” diye düşünen çok sayıda aile olduğunu belirtti.

Türkiye’de konut fiyatlarının çok yükseldiğine dikkat çeken Neşe Alex Jenkins, “2 milyon sterline İskoçya’da bir şato almak mümkün. Yani İstanbul Göktürk’te, Zekeriyaköy’de bir villa fiyatına İskoçya’da şato alınabiliyor.” dedi.

“Amerikalılar ve İsrailliler, İskoçya’dan tarım arazisi topluyor” diyen Jenkins, Londra’da emlak portföyü olan birkaç Türk yatırımcının ve Trakya bölgesinden süt ve ürünleri ile ilgili önde gelen bir firmanın da bu işi incelediğini ve alternatifleri değerlendirdiğini açıkladı.

(Haber kaynağı: Emre Ergül – Dünya Gazetesi)

PROJE BİLGİ FORMU

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin

Son Haberler

YAZARLAR

Avatar photo
363 YAZI