Turizmde “V” tipi bir çıkış bekleniyor..

0

Türkiye, turizmde 2021 yılından umutlu..

Bakanlığın 2020 çalışmaları ve 2021 hedeflerini anlatmak için gazetecilerle buluşan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, vaka sayılarının düşmesi ve aşılamayla birlikte, anormal bir durum yaşanmadığı takdirde nisan ayında sezonu açmayı hedeflediklerini söyledi.

“Mart ayında 2 binli rakamlara, nisan ayında binli rakamlara inmeyi bekliyoruz. O nedenle nisan ayında Türkiye’de sezonun açılacağını düşünüyoruz. Turizmde bir “V” çıkışla, 2020’ye göre yüzde 100’lük bir büyümeyle 31 milyonluk turist sayısını geçeceğimizi, gelir rakamı olarak ta 23.3 milyar doları geçeceğimizi umuyoruz.” şeklinde konuşan Bakan Ersoy, ihtiyaca göre yeni önlemlerin de hayata geçirilebileceğini kaydederek ülke girişlerinde aşı belgesi şartı gibi kararlar alınırsa hızla uygulamaya koyabilmek için hazırlık yaptıklarını belirtti.

Galataport bu sene açılacak

Galataport’tan Atatürk Kültür Merkezine uzanan Beyoğlu Kültür Yolu’nun İstanbul için yeni bir cazibe merkezi yarattığını söyleyen Bakan Ersoy, Galataport’un bu sene açılacağını vurgulayarak Galata Kulesi’nin de yenilenen haliyle önemli bir turizm merkezi haline geldiğine dikkat çekti. Galata Kulesi’nin içine bir müze ve sergi alanı koyduklarını açıklayan Ersoy, tarihi kulenin ziyaretçi sayısında çok önemli artışlar yaşandığını belirterek “çoğu günler Topkapı Sarayı’ndan fazla ziyaretçi alıyor” dedi.

“Yeni Göbeklitepe’lere hazırlıklı olalım”

Bakan Ersoy, Şanlıurfa’da tarihin sıfır noktası olarak nitelendirilen Göbeklitepe kadar heyecan verecek yeni keşifler için geri sayımın sürdüğünü de açıkladı. “Yeni Göbeklitepe’lere hazırlıklı olalım” diyen Ersoy; “Mısır’ın piramitleri neyse Şanlıurfa bölgesi de bizim için o olacak. 2021 yılının en önemli arkeolojik keşiflerinden biri orada gerçekleşmiş olacak.” şeklinde konuştu.

 
    ****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

    Yorum Yapın

    Lütfen yorumunuzu girin!
    Lütfen isminizi girin