Ruslar Antalya’dan vazgeçmiyor..

0

Türk turizminin başkenti Antalya’nın pandemi şartları altında 2020’de ağırladığı 3 milyon 512 bin 910 yabancı turistin 1 milyon 509 bin 648’ini Rusya’dan gelen turistler oluşturdu.

Koronavirüs salgını döneminde alınan tedbirler sayesinde sağlıklı ve güvenli tatilin adresi haline gelen Antalya’ya en çok turist gönderen ülkeler sırasıyla 1 milyon 509 bin 648 turistle Rusya, 557 bin 765 misafirle Ukrayna, 346 bin 319 turistle Almanya, 211 bin 881 misafirle İngiltere, 90 bin 751 turistle Polonya oldu.

Çok sayıda ülkeden turistin geçen yıl da Antalya’yı tercih ettiğini ifade eden Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı Yönetim Kurulu Üyesi Cem Kınay; “Dünyanın en çok ziyaret edilen destinasyonu Antalya oldu. Rusların Antalya’ya özel ilgileri var. Türkiye’nin havasını, yemeğini, otellerini seviyorlar. Antalya gerçekten dünyanın en güzel, ‘her şey dahil’in en iyi uygulandığı destinasyon. ‘Her şey dahil’ de Rusların en sevdiği sistem.” şeklinde konuştu.

Kültür ve Turizm Bakanlığı öncülüğünde başlatılan “Güvenli Turizm Sertifikasyon Programı”nın önemine işaret eden Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Başkanı Ülkay Atmaca da Türkiye’nin sağlıklı ve güvenli turizmle dünyaya örnek olacak çalışma ortaya koyduğunu belirterek “Aldığımız tedbirler sayesinde misafirlerimiz memnun ayrıldı. Geçen yıla rekorlarla başlamıştık. Ancak hayatımızın en zor yılıydı, Kovid-19’u kimse beklemiyordu. Alınan tedbirlerle tesislerimiz açıldı. Sezonda misafirlerimize sağlıklı ve güvenli tatil imkanı sunduk. Her yıl olduğu gibi Rusya birinci plandaydı. Hem en yakın destinasyon hem de Ruslar Antalya’yı seviyor” dedi.
    ****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

    Yorum Yapın

    Lütfen yorumunuzu girin!
    Lütfen isminizi girin