TOKİ Gaziosmanpaşa İhalesi Sonuçlanıyor

0

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) İstanbul Gaziosmanpaşa Karayolları Mahallesi'nde bulunan  arsalarını dün ihaleye açtı. Avrupa Konutları TEM projesinin hemen yanında yer alan iki parsel alan için düzenlenen ihalenin ilk oturumu çekişmeli geçti.

Aralarında Gül-Elit İnşaat, Mesa Mesken, İhlas, Nuhoğlu, Başyapı, Fuzul- Yol İnşaat, Albayrak ve Ral Yapı'nın yer aldığı sekiz firma teklif verdi. Ral Yapı, 149.5 milyon lira toplam satış geliri üzerinden, 26.9 milyon lira (%18) idareye teklif ederek ihalenin ilk oturumunda öne çıktı.

Önümüzdeki günlerde yapılacak olan ihalenin  ikinci oturumda ortaya çıkacak fiyatın ardından ihalenin kazanan firması belli olacak. Kazanan firma, teklifinin yanı sıra projeden 150 daire TOKİ'ye verecek. İhaledeki 6 bin 619 ada 8 parsel 26 bin 622 metrekare, 10086 ada 1 parsel 8 bin metrekare alan mevcut.

Yerinde Dönüşüm

TOKİ Başkanı Ergün Turan, alt ve orta gelirli vatandaşlara yönelik konutlar yapabilmek için gelir getirici proje adımlarına devam ettiklerini, bu arsada yapılacak olan işin hem hasılat paylaşımı hem de kentsel dönüşüm olacağına dikkat çekti. Bu alandaki hak sahiplerine olduğu yerden daire verdiklerini söyleyen Turan,  hem hasılat paylaşımı hem de yerinde kentsel dönüşüm yapıldığını ekledi.
****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin