26 Mart 2023 Pazar
Ana SayfaManşetTOKİ, 50 ilde 575 arsayı satışa çıkardı..

TOKİ, 50 ilde 575 arsayı satışa çıkardı..

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’na bağlı kurumlardan Toplu Konut İdaresi (TOKİ), 50 ilde bulunan toplam 575 arsayı 4 Nisan 2023 Salı, 5 Nisan 2023 Çarşamba ve 6 Nisan 2023 Perşembe günleri 10.30 saatlerinde üç ayrı oturum halinde yapılacak açık oturumlarla satışa sundu. Yatırımcılar, KDV’den muaf tutulan arsaları yüzde 25 peşinat, 48 ay vadeyle satın alabilecek.

Oturumlar, TOKİ İstanbul Hizmet Binası ve Ankara Çankaya Bilkent Otel’de gerçekleştirilecek. Ayrıca internetten de www.emlakmuzayede.com.tr adresinden teklif verilebilecek.

Satışa sunulan arsaların nitelikleri

Satışa sunulan arsalar; konut, ticaret, sanayi, turizm tesis alanı, akaryakıt istasyonu, depolama alanı, sosyal kültürel tesis, kreş, ve plansız niteliği taşıyor.

Arsalar hangi illerde?

Muhammen bedeli 6.118.378.622-TL olan yaklaşık 13.884.920 metrekare büyüklüğündeki arsalar; Afyonkarahisar, Amasya, Ankara, Antalya, Artvin, Aydın, Batman, Balıkesir, Bilecik, Bitlis, Bolu, Bursa, Burdur, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Erzurum, Eskişehir, Giresun, Gümüşhane, Isparta, İstanbul, İzmir, Karaman, Kars, Kayseri, Kırıkkale, Kırklareli, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Kütahya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Niğde, Ordu, Sakarya, Samsun, Siirt, Sivas, Şırnak, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Van, Yozgat ve Zonguldak’ta bulunuyor.

Ankara’da konut, plansız ve sosyal kültürel tesis alanları,  Antalya’da konut ile ticaret alanları bulunuyor. İzmir’de satışa sunulan arsalar arasında sanayi ve depolama, sanayi, günübirlik turizm tesis konut alanları bulunuyor. İstanbul’da konut, konut dışı kentsel çalışma alanları yer alıyor.

Satışa ilişkin detaylı bilgiye “www.toki.gov.tr” ile “www.emlakmuzayede.com.tr” internet adresinden ve 0 212 608 15 00 numaralı telefondan ulaşılabilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin

Son Haberler

YAZARLAR

Ayla Özer
346 YAZI