16 Temmuz 2024 Salı
Ana SayfaKonut ProjeleriTeknik Yapı'dan 4 yeni proje ile 4 milyar liralık yatırım

Teknik Yapı’dan 4 yeni proje ile 4 milyar liralık yatırım

Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Umut Durbakayım 2018'in 6. ayına kadar yaklaşık 4 milyar liralık 4 projeyi hayata geçireceklerini söyledi.

2 kasım 2017de gerçekleştirilen Deluxia Park Business projesi basın lansmanı toplantısından sonra basın mensuplarına açıklamayapan Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Umut Durbakayım yeni ofis projeleri hakkında bilgiler vermesinin yanısıra kurumsal işletmelerin neden Anadolu Yakasını tercih etmeye başladıkları konusuna açıklık getirerek Teknik Yapı’nın 2018’in 6. ayına kadar hayata geçirecekleri yeni projelerinden bahsetti.

Deluxia Park Business ofis projesinin yaklaşık yarım milyar lira yatırım değerine sahip olduğunu ifade eden Umut Durbakayım projenin modern mimari ve teknolojiyle tasarımlanan Leed Gold adayı bir proje olduğunu söyledi. A+ ofislerden meydana gelen projenin Maltepe sınırları içinde kalan 14 bin metrekarelik bir arsa ve 82 bin metrekarelik inşaat alanı üzerinde büyüklükleri 80 metrekareden başlayıp modüler yapısı sayesinde birleştirmelerle birlikte tek katta 1316 metrekareye kadar büyüyebilen 400 ofis ünitesinin ve büyüklükleri 99 ile 555 metrekare arasında 14 ticari alandan meydana geldiğini belirten Durbakayım; son yıllarda kurumsal firmaların ve iş sahiplerinin ofiste Anadolu Yakasını tercih etmeye başladıklarını söyledi. Bunun sebeplerini ise Avrupa Yakasının önemli iş merkezleri olan Beşiktaş, Levent, Maslak gibi A+ ofislerde metrekare fiyatlarının yüksekliğini, son yıllarda Sabiha Gökçen Havalimanı’nda yurtdışı bağlantılı uçuş sayısının çoğalmasını ve Kadıköy-Kartal-Tavşantepe metrosunun aktif hale gelmesi olarak belirtti.

Metro istasyonu yürüyerek 1 dakikalık mesafede

Deluxia Park Business’ın Maltepe kavşağı ile sahil yolunun kesişme noktasında olduğunu, yürüyerek 1 dakikadan az sürede metro istasyonuna gidildiğini ve trafiğin durumuna göre 15 ile 25 dakikalık bir süre zarfında Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşım sağlandığını söyleyen Umut Durbakayım; bu avantajların da projeye olan ilgiyi artırdığını söyledi.

Teknik Yapı’dan 2018’in haziran ayına kadar 4 yeni proje

Teknik Yapı’nın planlarında 2018’in 6. ayına kadar 4 projede yaklaşık 4 milyar liralık yatırımın başlanması olduğunu açıklayan Durbakayım bu projelerden ilkinin bugün tanıtılan Deluxia Park Business olduğunu belirterek Fikirtepe’nin 4. etabı olan Ziverbey’de ve Kartal’da 1100 konutluk kentsel dönüşüm projeleri ile İzmir’de Emlak Konut GYO’nun Alsancak arsasında Halk GYO ile birlikte gerçekleştirecekleri projeleri olduğunu söyledi.

PROJE BİLGİ FORMU

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin

Son Haberler

YAZARLAR

Avatar photo
363 YAZI