8 Temmuz 2024 Pazartesi
Ana SayfaSektörden HaberlerTavuk Dünyası, Avrupa'ya açılıyor..

Tavuk Dünyası, Avrupa’ya açılıyor..

Bu sene kuruluşunun 10. yılını kutlamaya hazırlanan Tavuk Dünyası, İspanya’da açacağı şube ile Avrupa pazarına girmeye hazırlanıyor.

Hali hazırda Türkiye genelinde 52 şehirde 264 şubesi bulunan şirket, bu yıl yapacağı 120 milyon liralık yatırım bedeliyle 40 yeni şube daha açarak toplam restoran sayısını 300’ün üzerine çıkarmayı hedefliyor.

2022 yılında da büyümeye devam edeceklerini belirten Tavuk Dünyası CEO’su Volkan Mumcu, yıl sonu hedeflerinin 25 milyondan fazla misafiri restoranlarında ağırlayarak 2 milyar TL ciroya ulaşmak olduğunu söyledi.

Avrupa pazarına ilk olarak İspanya’da açacakları şubeleri ile giriş yapacaklarını kaydeden Mumcu, “Türkiye’de doğup global bir marka olmak, ülkemizdeki başarı yolculuğumuzu yurt dışında da devam ettirmek en büyük amacımız. Bir Türk markası olarak ülkemizi global pazarlarda da güçlü şekilde temsil etmek istiyoruz. Şu anda birçok ülkeden franchising talebi alıyoruz ve bu bizim için gurur verici. Yurt dışında gerçek anlamda başarı yakalayabileceğimiz ülkelerde kapsamlı bir plan çerçevesinde hareket ediyoruz. Başta İspanya olmak üzere diğer Avrupa ülkelerini de yakından inceliyor ve değerlendiriyoruz. Sene sonuna kadar İspanya’da ilk restoranımızı açmayı hedefliyoruz” dedi.

PROJE BİLGİ FORMU

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin

Son Haberler

YAZARLAR

Avatar photo
363 YAZI