Tasarrufa dayalı faizsiz finans sistemi “TASARRUF A.Ş.” ile genişliyor..

0

Türkiye’de tasarrufa dayalı faizsiz finans sisteminin yeni oyuncularından Tasarruf A.Ş. nisan 2019’da faaliyetlerine başlamıştı. Şirket, geçtiğimiz günlerde Tasarruf AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Nimetullah Narman, Genel Müdür Eda Yazıcı Belgen, Turkcell Dijital İş Servisleri Genel Müdür Yardımcısı Süha Bayraktar ve HDI Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Yaşar Fıstıkçı ev sahipliğinde gerçekleştirilen basın toplantısıyla sektör temsilcilerine ve yatırımcılara tanıtıldı.

Tanıtım toplantısına, aralarında İstanbul Vali Yardımcısı Mehmet Kalyoncu’nun da yer aldığı kamu kurumları ve iş dünyasından geniş katılım oldu.

Dünya Tasarruf Günü olarak kutlanılan 31 ekim perşembe günü gerçekleştirilen lansmanda, şirketin gelecek planları anlatılırken Tasarruf A.Ş.’nin fark yaratan hizmetlerinin de tanıtımı yapıldı.

Bireylerin bir araya gelmesiyle yaratılan sinerji ile ev ve araç satın almak için finansman ihtiyacının karşılanması temeline dayanan tasarrufa dayalı faizsiz sistemi ülkemizde 1990’lı yılların başından bu yana devam ediyor.

Basın toplantısında bir konuşma yapan Tasarruf A.Ş. Genel Müdürü Eda Yazıcı Belgen; “Yeni ve esnek çözümler sunan sektörümüz her bütçeye uygun belirlenebilen maliyetleri, faiz yükünün olmaması ve çok alternatifli taksit seçenekleri ile pek çok kişinin hayalleri için adım atacağı bir fırsat sunuyor” diyerek hızlı bir büyüme trendi gösteren sektörün tüm bu avantajlarına ek olarak, güçlü çözüm ortakları Turkcell Dijital İş Servisleri ve HDI Sigorta ile güvenilir ve öncü hizmetler geliştirerek sektördeki diğer oyunculardan ayrıştıklarını söyledi. Belgen, müşterilerinin güven içinde ev hayallerini gerçekleştirmeleri için, onların tasarruflarına gözleri gibi baktıklarını belirterek akıllarında en ufak bir soru işareti kalmaması için tasarruflarını sigorta ile kişisel verilerini ise veri güvenliği için doğru bir sistem alt yapısıyla korumaya aldıklarını ifade etti.

Belgen’in sözlerini tamamlamasının ardından söz alan Tasarruf AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Nimetullah Narman müşterileri konumundaki her bireyin geliri ne olursa olsun, kendi emeği ve tasarrufuyla hayalindeki yatırıma sahip olabileceklerine vurgu yaparak “Bugün, insanlarda ev ya da araç sahibi olmanın çok zor olduğu, bunun için yüksek bedellerin yıllar boyu ödenmesi gerektiği düşüncesi var. İşte biz tam da bu algıyı yıkmak için esnek ve her bütçeye uygun, güvenilir hizmetler geliştirdik.” şeklinde konuştu.

Tasarruf A.Ş.’nin dijital altyapısını üstlenen Turkcell Dijital İş Servisleri Genel Müdür Yardımcısı Süha Bayraktar ve Tasarruf A.Ş.’ye özel geliştirilen “Tasarrufum Güvende Sigortası”nı hizmete sunan HDI Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Yaşar Fıstıkçı’nın katılımlarıyla gerçekleşen panelde, müşterilere sunulan veri güvenliği, hızlı dijital hizmetler ve paralarını güvence altına alan sigorta hizmetlerinin detayları paylaşıldı. Etkinlikte konuşma yapan Altınbaş Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Emre Alkin de tasarrufun ülkemiz ekonomisi ve birikim yapmak isteyen her gelir düzeyinden bireyler için önemini vurguladı.

 
****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin