2 Ekim 2023 Pazartesi
Ana SayfaSektörden HaberlerSur Yapı AVM'lerinde hafta sonu etkinlikleri..

Sur Yapı AVM’lerinde hafta sonu etkinlikleri..

Sur Yapı Metrogarden AVM’den hediyeli atölyeler..

Ümraniye, Sancaktepe ve Çekmeköy’ün odak noktasında bulunan, Üsküdar – Çekmeköy metro hattıyla kolaylıkla ulaşılan Sur Yapı Metrogarden AVM’nin Bil Koleji iş birliğiyle düzenlediği Robotik Kodlama, Kimya Deney Yapılımı ve Satranç Akıl Oyunları atölyelerine katılan gençler ve çocuklar, bilgi ve becerilerini artırırken hediyeler kazanacak.

Katılım ücretsiz

26 Kasım ve 27 Kasım tarihlerinde, 14.00-17.00 saatleri arasında Sur Yapı Metrogarden AVM’nin zemin katındaki etkinlik alanında gerçekleştirilecek olan atölyelere katılım, rezervasyon yaptırmak koşuluyla ücretsiz olacak. 3-18 yaş arasındaki çocuk ve gençlerin katılabileceği atölyeler tamamlandığında yapılacak çekilişle 2 katılımcı robotik kodlama kursu, 2 katılımcı satranç takımı, 2 katılımcı kitap kazanacak.

Sur Yapı Marka AVM’de Eski Türk Filmleri Afişleri Sergisi..

Türkiye’nin en seçkin markalarını ziyaretçileriyle buluşturan Sur Yapı Marka AVM, ziyaretçilerini Nostaljik bir Yeşilçam yolculuğuna davet ediyor.  5 Aralık’a kadar Sur Yapı Marka AVM’de görülebilecek olan Eski Türk Filmleri Afişleri Sergisi, zemin katta ziyarete açıldı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Milli Kütüphane iş birliği ile Türk Sineması’nın 108. yılı nedeniyle düzenlenen sergide Milli Kütüphane özel koleksiyonunda yer alan 1950 ve 1960’lı yıllara ait elle çizilmiş ve boyanmış 20 Türk filmi afişi yer alıyor.

Halıcı Kız’ın afişi görülebilecek

1970, 1980, 1990 ve 2000’li yıllara damgasını vuran, bir çoğumuzun çocukluk ve gençlik yıllarında kimi zaman kahkahalarla, kimi zamanda göz yaşları içinde izlediğimiz 50 filmin afişinin de yer aldığı serginin en özel parçası ise ilk renkli Türk filmi olan Muhsin Ertuğrul imzalı “Halıcı Kız” filminin afişi.

Türk sinema tarihinin kısa özeti

Türk sinema tarihinin kısa bir özeti niteliğini taşıyan sergide afişleri görülebilecek filmler arasında; Türkan Şoray ve Kadir İnanır’ın başrollerini üstlendiği Selvi Boylum Al Yazmalım, Kemal Sunal’ın başrolünü üstlendiği Tosun Paşa, Salako, Hababam Sınıfı, Fatma Girik’in büyük bir ustalık ile oynadığı Boş Beşik, Yılanların Öcü yer alıyor. Sergide ayrıca Yeşil Çam’ın birbirinden değerli oyuncuları Münir Özkul, Adile Naşit, Tarık Akan, Halit Akçatepe, Oya Aydoğan gibi geniş oyuncu kadroların sahip olan Neşeli Günler, Aile Şerefi, Bizim Aile, Hababam Sınıfı, Toşun Paşa, Mavi Boncuk, Köyden İndim Şehre, Gırgıriye’de Şenlik Var gibi filmlerin afişleri görülebilecek.

Axis İstanbul’da Satranç Turnuvası başlıyor..

Vatan Caddesi ile E5’in kesiştiği noktada, Bayrampaşa Metro İstasyonu’nun hemen yanında bulunan Axis İstanbul AVM’de Satranç Turnuvası başlıyor. 26 ve 27 Kasım tarihlerinde Era Koleji iş birliği ile gerçekleştirilecek Küçükler İstanbul Satranç İl Birinciliği Satranç Turnuvası’na 7-9 yaş arasındaki çocuklar katılabilecek. Turnuva, 10.00-18.00 saatleri arasında Axis İstanbul AVM’nin 1. katında yapılacak.

PROJE BİLGİ FORMU

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin

Son Haberler

YAZARLAR

Avatar photo
354 YAZI