24 Haziran 2024 Pazartesi
Ana SayfaSektörden HaberlerSüleyman Çetinsaya Kimdir?

Süleyman Çetinsaya Kimdir?

Avrupa Konutları markasının sahibi Artaş İnşaat'ın Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya kimdir?

Gayrimenkul sektörünün önde gelen firmalarından Artaş İnşaat’ın kurucusu ve halen Yönetim Kurulu Başkanı olan Süleyman Çetinsaya ,1954 yılında Kayseri’de dünyaya gelmiştir. 1963 yılında İstanbul’a gelen Çetinsaya’nın abileri üniversite eğitimlerini tamamlarlarken kendisi Ticaret Lisesini bitirdikten sonra hemen ticarete atılmıştır. Süleyman Çetinsaya , inşaat mühendisi olan abisi Nuh Çetinsaya ile ortak olarak 1971 yılında gayrimenkul sektörüne adım attı. Diğer abisi (Ahmet Çetinsaya) doktor olan Süleyman Çetinsaya 11 yıl Nuh Çetinsaya ile birlikte çalıştıktan sonra 1982 yılında ticari hayatına tek başına devam etmeye karar vermiştir. İlk olarak Kadıköy’ün  Merpenköy Mahallesinde 20 daireli Şafak Apartmanını yapan Çetinsaya daha sonra 1984 yılında 40 daireli Artaş Apartmanını yaptı. 1986 yılında ilk otel inşaatını tamamlayan Süleyman Çetinsaya’nın 1993 yılına kadar birçok otel ve bina inşaatı oldu. 1993 yılında Bakırköy’de bulunan ünlü Carousel AVM’nin inşaatına başlayıp 1995’te bitirdikten sonra Artaş için bir dönüm noktası oldu , büyük projeler yapmaya başlayan Çetinsaya , 2006 yılından itibaren Avrupa Konutları ile birlikte markalı büyük gayrimenkul projeleri üretmeye başladı.

1983 yılından bugüne Yeşilköy’de oturan Süleyman Çetinsaya  3 erkek çocuk babasıdır. Memleketi Kayseri’de bulunan Erciyes Üniversitesine 2001 yılında yaptığı büyük katkılarla İletişim Fakültesi kazandırmıştır. Fakültenin adı Süleyman Çetinsaya İletişim Fakültesi olarak geçmektedir.

PROJE BİLGİ FORMU

Gökhan Bahadır
Gökhan Bahadır
1980 Bursa'nın İnegöl ilçesinde doğdu. İlkokul, ortaöretim ve lise hayatını İnegöl'de tamamladıktan sonra üniversiteyi Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler bölümünde okudu. 2011 yılından bu yana Emlakdream.com'da gece editörü olarak görev almaktadır.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin

Son Haberler

YAZARLAR

Avatar photo
363 YAZI