Şile’de konut fiyatlarına otoyol dopingi!

Yapımı devam eden otoyol projesi son 4 yıl içinde Şile'deki konut fiyatlarını ortalama yüzde 110, arsa fiyatlarını yüzde 32 yükseltti.

0

Yapımı 2014 yılında başlayan ve halen devam eden Şile-Ağva-Kandıra otoyolu; İstanbul’un Anadolu Yakası Karadeniz kıyısındaki şirin sayfiye özellikli ilçesi Şile’de konut fiyatlarının kayda değer oranlarda yükselmesine yol açtı.

Özellikle konut fiyatlarının ciddi artış kaydettiği görülürken projenin başladığı 2014 yılından bu yana geçen yaklaşık 4 yıllık sürede Şile’deki ortalama konut fiyatlarının yüzde 110 seviyesinde arttığı görüldü. Gayrimenkul değerlemelerinde teknoloji desteğiyle bölgesel bazda güncel değerlerle raporlar hazırlayıp paylaşan endeksa.com’un kayıtlarında yer alan bilgilere göre ilçede arsa fiyatları ise son 4 yıl içinde yüzde 32 artış kaydetti.

Şile’de konut fiyatları

Şile’de aralık 2018 değerleriyle birlikte konutların ortalama metrekare satış fiyatı 3.185 TL, ortalama konut fiyatı 305.760 TL ve konut yatırımının ortalama geri dönüş süresi ise 23 yıl olarak ölçüldü.

İlçede konut fiyatlarının en yüksek olduğu ilk 3 mahalle; ortalama 3.254 liralık metrekare fiyatıyla Kumbaba, ortalama 3.186 liralık metrekare fiyatıyla Meşrutiyet ve ortalama 3.180 liralık metrekare fiyatıyla Ağva merkez olarak sıralanıyor.

Şile’de arsa fiyatları

İlçede arsaların ortalama metrekare satış fiyatı da 764 TL olarak hesaplanırken arsa yatırımında ortalama 1042 liralık metrekare satış fiyatıyla Balibey mahallesi öne çıkıyor. Bu mahalleyi ortalama 900 liralık metrekare fiyatıyla Kumbaba mahallesi, ortalama 848 liralık metrekare fiyatıyla Ahmetli mahallesi izliyor.
****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin