Satışlardaki artışla birlikte azalan konut stoklarının yerine yenileri yapılacak..

0

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından 14 şubat 2020’de açıklanan konut satış istatistiklerine göre yılın ilk ayında geçen senenin ocak ayına göre yüzde 55.8 artan konut satışları 113 bin 615 adet olarak kayıtlara geçti. Yabancılara gerçekleştirilen konut satışları da geçen yılın ocak ayına göre yüzde 23.3 oranında artış kaydederek 3.907 adet oldu.

Ocak ayı konut satışlarındaki yükselişi değerlendiren Özyurtlar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Özyurt, satışlardaki artışla azalan stokların yerine yenilerinin yapılması noktasında çok önemli fırsatların inşaat ve gayrimenkul sektörünü beklediğini söyledi.

Özyurt’un yazılı olarak yaptığı ocak ayı konut satış istatistikleri değerlendirme açıklamaları şöyle:

“Gayrimenkul ve inşaat sektörü 2020’ye hızlı başladı. TÜİK’in açıkladığı ocak rakamlarına göre satışlarda yaşanan yüzde 55.8’lik artış, 2020’nin hareketli bir yıl olacağının sinyalini veriyor. Yola yeni bir faiz indirimi ile başladık. İndirim, kredili satışları ocak ayında yüzde 546.1 seviyesine artırdı. Yabancı yatırımcı satışlarında da yılın henüz başındayken yüzde 23.3’lük bir artış yaşandı. Her şeyden öte; yeni bir döneme, satışlardaki hareketli yapıyı koruyarak büyük bir moral ile başladık.

Satışlardaki hareketliliğin geçtiğimiz yılın temmuz ayından itibaren sürdüğünü düşünürsek, 7 aydır artan satışların yeni konut ihtiyacını gündeme getireceği çok açık ortada. Dolayısıyla içerisinde bulunduğumuz bu dönemde sektörümüze satışlar yol gösterecek. Satışlardaki artışla azalan stokların yerine yenilerinin yapılması noktasında çok önemli fırsatlar bizi bekliyor. Yakın zamanda yaşadığımız deprem felaketi nedeniyle önemi daha da artan kentsel dönüşüm projelerini de bu sürece dahil edersek, yılın kalan döneminde yeni projeler, yeni ortaklıklar ve fark yaratan konseptleri konuşacağız.”

Meydan Ardıçlı’dan ev alan yabancıların 120’si vatandaşlık hakkı kazandı

“Özyurtlar Holding olarak, projelerimizin inşaat süreçlerinde ve satışlarımızda hızla ilerliyoruz. Ödül İstanbul projemizin yüzde 80’inin teslimini tamamladık. Bahaş Holding işbirliğinde, Esenyurt’ta inşa ettiğimiz Meydan Ardıçlı projesinin ilk etap teslimlerine yaptık, bu ay 2’nci etap teslimlere başlayacağız. Projenin ticari alanlarının yüzde 80’inin satışını tamamladık. Projeden daire alan yabancı yatırımcılarımız aracılığıyla 120 yabancı yatırımcı, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığına hak kazandı. Ncadde Hayat Residence’ın satışlarına başladık. Geçtiğimiz aylarda yatırımcılarımıza yönelik “Hemen Tapu, Hemen Teslim” dönemi başlattık. Bu yatırımlarımıza ek olarak, yeni yatırımlarımızla sektörün en büyük oyuncularından biri olarak çalışmalarımıza devam edeceğiz.”
****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin