Halk GYO 2019’u 321 milyon TL kârla tamamladı

0

Finansal istikrarı ve zengin yatırım portföyüyle sektörün en güçlü şirketleri arasında yer alan ve gayrimenkul portföyünü kuruluşundan bu yana yüksek kira geliri elde edilebilecek ticari mülk ağırlıklı olarak geliştiren Halk GYO’nun 2019 yılı bilançosu açıklandı.

Buna göre geçtiğimiz yıl aktif büyüklüğünü 3.039.209.130 TL’ye, özkaynaklarını 2.578.219.682 TL’ye yükseltmeyi başaran Halk GYO, 2019’u 321.408.214 TL vergi öncesi net dönem kârı ile kapattı.

Oluşturdukları katma değer ve istihdam olanaklarıyla ülke ekonomisine hizmet etme şansına sahip olmanın en büyük mutluluk olduğunu belirten Halk GYO Genel Müdür Vekili Erdal Bekin, “Kurucumuz ve ana hissedarımız Halkbank’tan aldığı güven ve itibar ile 2010 yılında faaliyetlerine başlayan şirketimiz, yeni yılla birlikte 10’uncu yaşını kutlayacak olmanın heyecanını yaşıyor. Bugüne Kadar prestijli projelere imza atarak, geliştirdiğimiz portföy, yatırım çeşitliliği ve yarattığımız marka değeri ile ülkemize önemli hizmetlerde bulunduk. 477 Milyon TL özkaynak ile kurulan şirketimizin özkaynaklarını, bu ölçekteki şirketler için kısa sayılabilecek bir zaman diliminde 5 katından fazla artırarak bugün 2.6 milyar TL’ye taşıdık. Aktif büyüklüğümüzü 3 milyar TL’ye yükselttik. Gösterdiğimiz performansla, sektörde önemli bir oyuncu olduğumuzu kanıtladık. Ülke geneline yaygın projelerimizin, yatırımcılarımızın ve faaliyet bölgelerimizde ikamet eden tüm paydaşlarımızın desteğiyle birlikte, kalıcı ve modern yapılara dönüştüğünü görmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Hedef ve stratejimize uygun olarak çalışmalarımıza ara vermeden devam ederken istikrarlı büyümemizi sürdüreceğiz.” şeklinde konuştu.

Halk GYO Genel Müdür Vekili Erdal Bekin
****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin