Reklam
3 Ekim 2022 Pazartesi
Ana SayfaSektörden HaberlerRusların konut talebi Antalya'yı zirveye taşıdı..

Rusların konut talebi Antalya’yı zirveye taşıdı..

Yabancıların en çok konut yatırımı yaptığı iller sıralamasında Antalya, iki aydır üst üste zirvede yer alıyor..

Rusların yüksek talebinin Antalya’yı temmuzda 68 ay sonra yabancıya konut satışı açısından zirveye taşıdığını anımsatan Helmann Yönetim Kurulu Başkanı Selman Özgün, “Yabancıların en çok konut yatırımı yaptığı iller sıralamasında Antalya, iki aydır üst üste zirvede yer alıyor. Bu ilimizden yabancılara yapılan konut satış adedi 8 ayda yüzde 122 artarak 13 bin 071’e yükseldi. Antalya’da yabancılara yapılan satış geçen yılın tamamında 12 bin 384 adetti. Böylece henüz yılın 8 ayı geride kalmışken yabancıların Antalya’da yaptığı konut yatırımında 2021’in tamamı aşıldı. Bu veri uluslararası gayrimenkul yatırımcılarının ülkemize ve Antalya’ya olan ilgisini net bir şekilde ortaya koyuyor.” dedi.

Nisanda birinciliğe yükselen Rusya vatandaşlarının 5 aydır ilk sıradaki yerini koruduğunu kaydeden Özgün, “Rusların ülkemizdeki konut yatırımları yüzde 215,1 artarak 8 bin 115 adede yükseldi. Daha önce de ülkemizden konut talebi olan Rusların Türkiye’ye ilgisi savaş sonrası katlanarak arttı.” bilgisini verdi.

Gökhan Bahadır
Gökhan Bahadır
1980 Bursa'nın İnegöl ilçesinde doğdu. İlkokul, ortaöretim ve lise hayatını İnegöl'de tamamladıktan sonra üniversiteyi Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler bölümünde okudu. 2011 yılından bu yana Emlakdream.com'da gece editörü olarak görev almaktadır.
RELATED ARTICLES

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin

Son Haberler

YAZARLAR

Ayla Özer
325 YAZI